Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú németet tervezek....

Felsőfokú németet tervezek. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok jelenleg. 8. osztály végén leraktam egy középfokú (B1) német nyelvvizsgát és jövőre, 11.-ben szeretnék letenni egy felsőfokút. A segítségeteket szeretném kérni, főleg az érdekelne, aki már tette le hasonlót, de arra sokat adnék, aki csak fél füllel belehallott egy erre vonatkozó beszélgetésbe, vagy hasonló. :) Interneten hol tudok a leghatékonyabban gyakorolni? Van 2 nyelvvizsgákra kiélezett könyvem is, de azok csak B2-esek. A nyáriszünetben szeretnék nagyon keményen rágyúrni.

2013. máj. 7. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én is 11. osztályban tettem le a felsőfokú németet, előtte 9.-ben a közepet. Szerintem ha a közép jól sikerült (90% körül vagy felette), akkor szinte már most menne a felső, mert nincs olyan nagy különbség a kettő között. A nyelvtani anyagot már a középhez is tudni kell, a szókincset érdemes fejleszteni, meg gyakorolni a folyamatos beszédet, választékosabb fogalmazást (írásban is).


Én soha nem voltam híve annak, hogy nyelvvizsgára felkészítő könyvekből tanuljak, persze néhány feladatsort érdemes végignézni, hogy tudd, mire számíthatsz. De szerintem sokkal többet ér, ha használod a nyelvet - olvasol, tévézel, filmezel, levelezel, chatelsz az adott nyelven. Úgy fognak ragadni rád az új szavak és kifejezések, hogy szinte észre sem veszed, és érdekesebb is, mintha csak a száraz tankönyvbeli anyagot tanulnád. Én konkrétan a nyelvvizsgára nem készültem, viszont volt két német levelezőtársam akikkel 3-4 naponta váltottunk e-maileket, néztem egy német sorozatot, minden héten legalább egy német filmet, és elolvastam néhány regényt is németül. Nekem ez segített rengeteget, és nem is éreztem tehernek, pedig amúgy nem szeretek (hagyományos módon) tanulni. A beszédet meg egyik osztálytársammal gyakoroltam, aki szintén nyelvvizsgára készült. Igaz, ő középfokúra, de attól még tudtam vele a témákról simán beszélgetni.


Remélem, valamennyire hasznos volt a válaszom. :)

2013. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát B2 a nemzetközileg elfogadott középfok, B1 elég halvány, már ha érted mire célzom. C1 elég messze van tőle, vegyél inkább szintnek megfelelő könyveket, de nem ártana előtte a B2-esen is végigmenni.
2013. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tanárom azt mondta, hogy a B2-eset már le tudnám rakni. Sőt a Hörtext részét meg is próbáltam már többször és 80-90% körül sikerültek. Első kommentelővel nagyon egyetértek, én példának okáért az Assassin's Creed-et játszom németül, felirattal és minden új szót felírok, megjegyzek. Szerencsére a memóriám elég jó. + olvas(gat)om, de nem valami rendszeresen a Percy Jackson - Diebe am Olymp-ot :)
2013. máj. 7. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, most olvasom/vettem észre, hogy jelenleg B1-ed van. Az még tényleg nem igazi középfok (nem fogadnák el felvételinél pl.), a hivatalos középfok az a B2. Akkor viszont tényleg többet kell gyúrni rá, de ha a nyarat rászánod, szerintem menni fog. ;)
2013. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ezt itt le tudod helyesen fordítani, akkor mehet a felsöfokú vizsgára.

----------------------------------

Die Niederlande lehnten ab, Deutschland sagte ja



Neben der fehlenden Transparenz stellt sich wie stets bei deutschen Rüstungsexporten die Frage nach den Menschenrechten: Zum politischen Grundsatz gehört es, dass das Sicherheitskabinett unter Führung der Kanzlerin Exporte an Länder ausschließt, "die sich in bewaffneten äußeren Konflikten befinden oder bei denen eine Gefahr für den Ausbruch solcher Konflikte besteht". Auch ein möglicher Einsatz zur Unterdrückung der eigenen Bevölkerung gilt als Ausschlusskriterium.


Ob Indonesien diesen Ansprüchen einhundert Prozent gerecht wird, darüber lässt sich streiten. Das niederländische Parlament lehnte 2011 einen Panzerdeal mit der ehemaligen Kolonie aus ethischen Gründen ab. Andreas Harsono, der die Menschenrechtsorganisation Human Rights Watch (HRW) in Indonesien vertritt, kritisiert im Gespräch mit Süddeutsche.de, dass nun Deutschland eingesprungen ist: "Das sendet das völlig falsche Signal aus, dass nun alles in Ordnung ist."

2013. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!