Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Electronic or printed media...

Electronic or printed media (magazines tv radio etc) Ide miket lehet mondani?

Figyelt kérdés

konkrétan ide mit lehet nyevvizsga szóbeli rész.

És fogalmam sincs:(


2009. szept. 30. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen rádiócsatornák vannak, pl hír, zene

Milyen tévécsatornák: közszolgálati, kereskedelmi, ezek reklámokból élnek, milyen műsorok vannak, mit szoktál/nem szoktál nézni

Milyen újságokat, folyóiratokat ismersz, azok milyen gyakran jelennek meg, mik a jellemzőik, melyiket olvasod, mi tetszik benne, milyen angol nyelvű újságokat, magazinokat ismersz

Milyen internetoldalakat ismersz és használsz, milyen gyakran, mi az, hogy internetfüggőség, felcserélhető-e az olvasott sajtó az internettel?

2009. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen így már érthető:)de azért remélem nem ez lesz majd a nyelvvizsgában:P
2009. szept. 30. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

A kép jobb oldalán van egy téma kidolgozva, abból vegyél ki mondatokat. Főleg az újságos részben vannak jók, én is innen írtam ki szinte az egészet.


Amúgy csak nem TELC? (én ott voltam és ugyanez volt az egyik cím)

2009. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De igen telc 2 hét múlva megyek . neked hogy sikerült a vizsgád?

köszi a linket!

2009. okt. 1. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Meglett elsőre és 90% felett lett:)

Szóbeli pedig 100 :D Nem volt nehéz, ne aggódj. Mondjuk én a koncertet húztam, ami nagyon könnyű téma.

Annyi a lényeg, hogy ne parázz (bár nicsak ki beszél, végig láthatóan remegett a kezem:D)

Tudd a tételeket, és készülj fel arra, hogy érhet meglepetés! Pl. valakinek olyan prezi jutott, amiben vmi műemlékről kellett beszélni... És pl nekem nem is volt ilyen témám kidolgozva, szóval ha ezt húzom, akkor lehet picit megszeppentem volna.

Legyél laza és tudj reagálni arra, amit a másik mond és legyél tisztában a sablondumákkal!

Akkor nem lehet gond :)


Sok sikert. Ha bármi kell, akkor írj, tudok küldeni dolgokat:)

2009. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok az nagyon jó!!! Én remélem a filmeset vagy a könyveset húzom mert arról tudok beszélni!!

Még 2 hét és megyek:(

Izgulok:S

2009. okt. 3. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!