Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » PONS Megszólalni 1 hónap...

PONS Megszólalni 1 hónap alatt: Olasz vagy PONS Nyelvtanfolyam kezdőknek: Olasz?

Figyelt kérdés
Valaki tanult már valamelyikkel (akár más nyelvet)? A nyelvkönyv nagyon jó, de nem tudok dönteni. Önálló nyelvtanulásra használnám.
2013. máj. 13. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem a nyelvtanfolyam kezdőknek van meg, olaszul :) Ez az első kötet önálló használatra szerintem egész jó, 1-2 hiba van benne, de azok is ilyen kisebbek (pl azt hiszem az úszni szót rosszul írták benne, de kb ennyi). Egy nyelvtani könyvet viszont mindenképpen javaslok hozzá, hogy könnyebben megérts mindent. A folytatása önálló tanulásra használhatatlan. Mindkettőt tanárral dolgozom fel, azaz hogy ezt az elsőt már befejeztük, most a haladón dolgozunk, de hihetetlenül nehéz szövegek vannak benne, minimum 1, de leginkább 2 szintet ugrik, a tanárom is sokszor néz, mert olyan kifejezések vannak benne, amit az olaszok már nem is használnak, plusz tele van mindenféle hibával, nyomtatásitól kezdve, fordításon át tényleg mindenfélével. Tehát a kezdőt javaslom, abból jól lehet tanulni, de a folytatását egyelőre mellőzd, mert az pocsék. Akkor inkább már a Progetto-s könyvek.
2013. máj. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a tankönyv felépítése tetszik, ezért választottam, nem tudom, hogy a Progetto mennyire jó önálló nyelvtanulásra...
2013. máj. 13. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt GYIK-en olvastam, hogy volt olyan, aki a Progetto-ból tanult meg önállóan. Én mondjuk személy szerint azt javaslom, hogy egész nyugodtan vedd meg ezt a PONS-t és majd a magasabb szinteken választ a Progetto-t, amikor már nem lesz szükséged arra, hogy magyarul is legyen ott valami instrukció stb. Meg azért ennek a PONS-nak jó alapjai vannak, csak a folytatása béna.
2013. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. máj. 13. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én is a Pons nyelvtanfolyam kezdőknek könyvből sajátítottam el az alapokat, szerintem is jó könyv!!!a Progetto Italiano 1-2-t is átvettem többek közt

a Megszólalni 1 hónap alatt könyvben nincs túl sok minden, a Pons Nyelvtan 3 lépésben olaszt is nagyon ajánlanám önálló tanuláshoz!

2013. máj. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!