Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon, magamtól fel tudok...

Otthon, magamtól fel tudok készülni egy középfokú angol nyelvvizsgára? (nem 0-ról kezdem)

Figyelt kérdés

Soha nem tanultam eddig angolt, szóval teljesen nulláról kezdtem idén év elején.

Februárban elkezdtem egy 90 órás kezdő tanfolyamot, aminek vége lett március végén. (intenzív volt) Majd áprilistól ahhoz a tanárhoz jártam magánórákra heti 3x2 órát, aki a tanfolyamot tartotta. A tanárom azonban júniustól nem ér rá családi okok miatt, én pedig nem szívesen keresnék más magántanárt.

Jelenleg szerinte A2 és B1 szint között vagyok. Szerintetek innen fel tudnám magam fejleszteni itthon, saját magamtól egy középfokú nyelvvizsga szintjére?


Ha igen, mit ajánlotok? Vannak módszerek, amikkel jól begyakorolható a beszéd? Azzal küzdök inkább, a fordítás, és a nyelvtan egész jól megy már.

A legnagyobb problémám a folyamatos beszéddel van, sokat gondolkodom, mire meg tudom fogalmazni a mondandómat.


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. máj. 15. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
persze magadtól is felkészülhetsz. Engem is 7 hónap alatt tanitottak meg egy tanfolyamon és persze a nyelvtan jól ment de a beszéd meg a magnóhallgatás nehezebben ,meg a kiejtéssel is bajlódtam ez az amikhez idő kell. Szóval a nyelvvizsga elbeszélgetésre én betanultam minden témakörből mondatokat. Ez azért jó mert igy gondolkodás nélkül azonnal válaszolni tudtam a vizsgáztató kérdéseire és magabiztos voltam szinte folyamatosan megállás nélkül tudtam beszélni és hát sikerült is 38 pontot kapnom:)
2013. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyébként melyik városban voltál támop tanfolyamon?
2013. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szombathelyen jártam a Katedrába. Esetleg tudnál pár tippet adni, hogy itthon miből készüljek? Könyvekből, netről leszedett anyagokból, vagy miből?

A magnóhallgatást mivel lehetne kiváltani?

2013. máj. 15. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:

nekünk az utolsó egy hónapban adtak egy könyvet ami nagyon sokat segitett, 20 nyelvvizsga van benne, pontosan olyan mint a valódi vizsgán ,Nagy Origó nyelvvizsgakönyv ,LExika kiadós . Adnak hozzá CD-t is amivel a magnóhallgatást gyakorolhatod 20 feladata van ebből is, minden utasítás is pontosan elhangzik ahogy a vizsgán, szerintem vedd meg 2980-ft Nekem a többi köynv szinte haszontalan volt. Adtak még 888 kérdés-válasz angol nyelvből,de ez neten is fent online a teljes könyv.Ez a szóbeliben segit ha egyedül nem tudod kidolgozni a tételeket sok ötletet ad. Ha magadtól írsz mindenképp fontos hogy valaki tanár ellenőrízze mert nehogy hibásan tanuld meg a szöveget. ÉN pl sok mondatot inkább a könyvből vagy netről már korábban kidolgozott tételekből szedtem össze kicsit átalakítva így biztosan tudtam hogy helyes mondatokat mondok .

Viszont előbb tanuld meg a még hiányzó nyelvtani anyagokat,neten számos helyen fent van igeidőkből hányat vettetek? módbeli segédigék? műveltetés,függő beszéd ezek azért fontosak.

Azt írtad jól tudsz fordítani akkor ezt jól gyakorold majd minden nap hogy gyorsan tudj szótárazni egy origó nyelvvizsgán a teszt rámegy a nyelvtanra van 2 fordítás meg egy levélírás.

2013. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hogy a nyelvvizsgakönyv amit emlitettem megoldókulccsal van igy nem kell tanár magad is tudod ellenőrizni
2013. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ezt a könyvet meg fogom nézni egy könyvesboltban.

Igeidőket átvettünk a tanárral 9-et vagy 10-et (a have+been+ing-es alak külön számít?).

A műveltetést még csak érintettük, mint ahogy a függő beszédet is. A lényegét értem, csak még gyakorolnom kell.


A linket köszönöm szépen, nagyon hasznos. Ha van más oldal is, amit ismersz, és jó dolgok vannak fenn angolból, azt megköszönném, ha linkelnéd. :)

2013. máj. 15. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!