Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Járna pontlevonás nyelvvizsgán...

Járna pontlevonás nyelvvizsgán, ha nem brit, hanem amerikai angolt használok?

Figyelt kérdés
Még nem tudom pontosan melyik nyelvvizsgára megyek, de az a helyzet, hogy én az amerikai angolt tudom csak,mert USA-ban élek és ez ragadt rám, nem tudom a különbségeket a brit és amerikai között, csak pár szót, pl. Amerikában nem használnak flat-et lakásra itt apartment van, meg color nem colour. Attól tartok, ha nem a brit formát használom akkor pontlevonás lenne, vagy nulla pont az amerika formára, mert úgy tűnne, hogy az hibás szó, holott nem, Amerikában egy-két betű eltérhet a brittől.

2013. máj. 19. 05:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy például szóbelin, ahol gonna és wanna lenne használva going to és want to helyett. Persze ráállítanám magamra a britet, de lehet, hogy az amerikai szerkezet jönne fel, mivel az a természetes nekem.
2013. máj. 19. 05:03
 2/8 anonim ***** válasza:
En a BME-n nyelvvizsgaztam es szerintem a vizsgaztatotol fugg, de mivel Mo-n altalaban a brit-et tanitjak ezert ha valaki jol beszeli az amcsi angolt, akkor nem fogjak kinezni. So, dude, take it easy, relax and just do it, don't overcomplicate it! lol
2013. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
One more thing, a lenyeg h ne keverd a kettot. Tehat ha mar az amcsit csinalod, akkor stick with it! Don't get mixed up in like saying colour in one place and harbor in another. Know what I mean?
2013. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezért (elvileg) nem vonhatnak le pontot, csak ne keverd a brit és az amerikai angolt, mert azért már vonhatnak.
2013. máj. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gonna meg a wanna szerintem Amerikában is szleng, ilyeneket ne használj nyelvvizsgán.
2013. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint az összképre is mennek.

Ha látják hogy valaki tud annak adnak annyi pontot hogy meg legyen. Ha valaki rendesen nyomja szóbelin, akkor nem számít az usa.


Én azért vigyáznék: a have gotten-nal


azt nem mondanám, hátha nem tudják hogy az USAban ezt az alakot használják

2013. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen, akkor majd atnezem jobban a brit angolt.
2013. máj. 19. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:

5-osnek uzenem h a gonna meg a wanna nem szamit itt slang-nek, hanem ez az alap.


Ha nagyon udvarias akarsz lenni, akkor hasznalod a want to/would like to-t, stb.

2013. máj. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!