Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnék amerikai angolt...

Hol tudnék amerikai angolt tanulni?

Figyelt kérdés
van valamilyen tanfolyam itt budapesten?

2013. máj. 5. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is elég ha brit angolul megtanulsz. Ugyan úgy megértik amerikában. Az amerikai angolban maximum van egy két olyan szinoníma ami britben nincs. Nézz amerikai filmeket eredetiben,és tanulj brit angolt. Ugyanis 99% hogy amerikai angol tanfolyam nincs.
2013. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz! tök mind1 melyiket tanulod. Én amerikait tanultam (USAban) de Londonban sem lenne problémám. Ugyanúgy megértenék.

van néhány szó amit máskép ejtenek de nem veszélyes...


pl. o betűs szavak: top, dog stb...

vagy a twenty -t, tweni helyett twoni-nak mondják

a got II. múlt idejű alakja amerikában gotten


ilyesmik....


A kiejtés európais de neked úgy is európaias lesz a kiejtésed származásod miatt.

2013. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hunbula ***** válasza:

Jézusom, #1 és #2, rengeteg különbség van, kisebbek nyelvtanban, jelentősek szókincsben, még jelentősebbek fonetikailag!

Igen, lesz akcentusa midnenkinek egy darabig, de ez nem azt jelenti, hogy teljesen mindegy, milyen dialektust próbálsz utánozni. Ha amerikaiakkal akarsz beszélgetni, jobb, ha tudod, hogy ők hogy beszélnek. És nem, nem ugyanúgy, mint a britek.


Hogy hasznos is legyek, Utolsó Napok Szentjeinek Egyháza Budapesten is tart ingyenes ! angol tanfolyamokat, amerikai anyanyelvű misszinárusokkal. Nem kell tőlük félni, ismerem őket, nem térítenek, nem erőszakosak. Viszont nagyon jó ingyenes lehetőség!

2013. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó válaszolónak pedig, a tippet, hogy hol tudnék tanulni amerikai angolt.

2013. máj. 6. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is angolt tanulok az iskolában. Természetesen brit angolt, hiszen az a "normális", de nekem is jobban tetszik az amerikai. Viszont mégis úgy gondolom, h a britet jobb először: nyelvvizsgát ebből teszel. Most van egy ausztrál cserediákunk, őt nagyon jól megértem a brit tudásommal, tavaly pedig volt két cserediákunk egy brit és egy amerikai, és láttuk rajtuk, h a brit könnyebben értette az amerikait. Ez csak az én tapasztalatom, de sztem először a brit.
2013. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!