Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy a folyamatos múlt, és az egyszerű múlt időt hogyan is kéne alkalmazni, és különbséget tenni a kettőközött?

Figyelt kérdés
A past simple és a past continuous között hogy tegyek különbséget (már mint amikor én használni akarom)?! Az igéket nézem persze, és mondjuk a see, az arrive és az ilyenek nem lehetnek folyamatosak, így azokat abba nem tehetem, viszont walk, a go, a live (ez különösen) stb.? Hogy döntsem el hogy folyamatosban vagy egyszerű múltban írjam?:S Itt ez a mondat: Last night at 7pm , I was having dinner. itt miért folyamatos, mikor meg van adva hogy mikor, és miért nem egyszerű..?:D Valami profi segítsen légyszi. Köszönöm:)

2013. máj. 20. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez már nagyon szőrszál hasogató.

Mindkettő jó szerintem.

2013. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valaminek a háttéreseménye lehet, vagy arra utalhat, hogy akkor éppen a vacsorázás közepette voltam, tehát az eseményre fókuszál, nem arra, hogy ez már megtörtént.
2013. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

pedig olyan egyszerű

szíves figyelmedbe ajánlom az Essential Grammar in Use, és English Grammar in Use könyveket!

2013. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha azt kérdezem hogy tegnap este 7 kor éppen mit csináltál? akkor folyamatos múlt időt használok. mert este hétkor én éppen vacsoráztam. I was having dinner at 7. de ha felsorolom hogy mit csináltam tegnap, akkor sima múlt. például, I got up, I had breakfast, I went to work, I talked to my boss. I had lunch. stb.
2013. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vagy ha 2 múlt béli cselekvés , amikor az egyik elkezdődött, és még tart, és 1 másik közbe jön. I was learning when my mother came home.
2013. máj. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi!! :D
2013. máj. 22. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!