Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pontozott részek kiegészítése...

Pontozott részek kiegészítése a zárójelben lévő igékkel. Egyszerű jelen vagy egyszerű múlt vagy folyamatos múlt? A választási lehetőségek

Figyelt kérdés

1. I ............ (telephone) you at 9 o’clock last night but you were not at home.



2. .........Sally ........ (work) at half past seven last night?


No,she ............ (help) me with the dinner. She often ........... (help) in the kitchen.



3. When .......... she............. (go) out?


She didn’t. She ........... (stay) at home all evening.


2011. aug. 10. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

1. telephoned

2. was, working

3. was helping, helps

4. did, go

was staying

2011. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mind jo, de nekem az uccso igy jobbnak tunik:

She didn't. She stayed at home all evening.

2011. aug. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az első miért egyszerű múlt, a második pedig folyamatos múlt

?? nem értem.

mindkét mondatban időpontban van és last night.

2011. aug. 11. 17:30
 4/7 anonim válasza:
azert, mert a munka folyamatosan zajlott a multban. raadasul konkret idöpontra kerdez ra, h abban az oraban milyen folyamat zajlott tegnap este.. itt egyertelmüen eldöl, hogy nem egyszerü multat hasznalsz. ha nem lett volna ott az idöpont(half past seven), akkor talan felmerülhetett volna az egyszerü jelen.. de az olyan cselekvesek, amik hosszab idöintervallumot ölelnek fel, altalaban folyamatosban hasznalatosak.
2011. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, de nekem a telefonálás is folyamatos, és ott is van időpont, azt is folyamatosban írnám. :-)
2011. aug. 15. 08:38
 6/7 anonim válasza:
a telefonalas folyamatos, de a fehivni valakit 9kor.. az egy pontszerü cselekmeny. plane, h ugye fel sem vette.. ergo nem volt benne semmi folyamatossag.:P de szoval van különbseg a telefonon beszelni es a felhivni között idötartamban.
2011. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-P
2011. aug. 24. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!