Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a spanyol...

Az olasz vagy a spanyol nyelvet könnyebb tanulni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt, amelyik hozzád közelebb áll. Amúgy egyik sem könnyű.
2013. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én olaszul tanulok, így róla tudok nyilatkozni. Ha van bármi konkrét kérdésed vele kapcsolatban, nyugodtan írj akár privibe is mind1, de akkor most csak a kérdést követve válaszolnék.

Tehát az első és legfontosabb, hogy a "közhiedelmekkel" ellentétben egyáltalán nem könnyű. A nyelvtana simán van olyan nehéz, mint a német, annyi talán, hogy picikét logikusabb és tanulható, de rengeteg a rendhagyó ragozás és persze mindegyik más. Nem olyan, mint az angol, hogy becsűrsz egy segédigét, amit ragoznod sem kell és boldogság van, hanem minden időben és módban máshogy ragoz. Nagyon nehéz néha kitalálni, hogy jaj most ez melyik is (én általában a jövő időt és a feltételes módot szoktam keverni). Aztán ott a kötőmód, amit sokat kell gyakorolni. Röviden a lényege az, hogy bizonyos kifejezések után másfajta ragozást kell alkalmazni. Nem sima jelent vagy ilyen olyan múltat, hanem a megfelelő kötőmód ragozását. Azt is meg kell tanulni, kivételeket bevágni. Sokszor kell gondolkodnom, hogy most ide kell e kötőmód vagy sem, milyen igeidőt kell használni, hova pakoljam a névmást stb. Angolnál sokkal nehezebb. Persze a kiejtése egyszerű, egy-két szabályt megtanulsz és boldogság van, de legyünk őszinték, ha az angolban a kiejtés nehéz is, akkor is egyre többen beszélik, ami mégis csak jelent valamit. Olasz tanárom is mondta már többször, hogy örül, hogy én ilyen kitartó vagyok (hobbiból kezdtem el tanulni a nyelvet), mert nagyon sokan jöttek már el így, mint én, hogy hát tetszik az olasz, aztán így az alapok után abba is hagyták, mert még sem olyan könnyű, mint gondolták.

Ettől függetlenül én azt tudom mondani, ha tényleg nagyon motivált vagy és mondjuk tanultál is más nyelvet korábban, ami nem feltétlenül ment nehezen, akkor vágj bele. Persze most amit leírtam, az borzasztóan hangozhat, de azért nem ennyire rettentő a helyzet. Mert szerintem csodálatos dolog, mikor már mondatokat tudsz összerakni, vagy igazi olasz emberek beszédét megérteni. Spanyolról sajnos nem tudok nyilatkozni, de személy szerint úgy gondolom, hogy hasonló lehet a nehézsége.

2013. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. angolt tanulok és a nyelvtant simán megtanulom, csak a kiejtéssel van a baj. ezért szeretnék valami olyan nyelvet tanulni, aminek viszonylag egyszerű a kiejtése. köszi még egyszer. :)
2013. máj. 22. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!