Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz és spanyol tanulása...

Olasz és spanyol tanulása egyszerre? Lehetnek problémák?

Figyelt kérdés

Az olaszt tavaly kezdtem el a suliban(csak azért, mert nem volt lehetöségem spanyoltanulásra). És nem nagyon érdekel de hát muszáj tanulnom. :(

Nem rég kezdtem el spanyolt tanulni (internetröl), és félek hogy egy idö után keverni fogom a két nyelvet.

Kell emiatt aggódnom, vagy tanuljam a két nyelvet egyszerre?

(10.es lány, angolt tanulok10 éve ha ez érdekel)


2013. ápr. 7. 22:28
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha jo a nyelv erzeked akkor nem.Engem 8 honaposan hoztak ki canadaba es 2,5 eves koromig alig beszeltem csak par magyar szot es hirtelen mind ket nyelvet meg tanultam annyanyelvi szinten ugy hogy az iskolaban Spanyolt tanultam mellete...ugye otthon magyarul beszeltek mindenkashol angolul es spanyol volt a kotelezo nyelv a suliba.
2013. ápr. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod keverni szerintem, max. az elején pár szót, de anno én is két nyelvet tanultam egyszerre (angol-német), és nem kevertem, most spanyolt tanulok én is magamtól, azt sem keverem semmivel.
2013. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Problémák lehetnek, de nem feltétlenül. Te érzed, hogy kevered-e őket. Egyébként ha kezdő korodban nem kevered, akkor később, mikor a tudásod magabiztosabb lesz, még annyira sem fogod. A keverés pont a kezdetekben szokott leginkább előjönni. Ha eddig nem jött elő, akkor később sem fog.
2013. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

dl

2013. ápr. 9. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem sem fogod keverni. én angol-német-spanyol kombót nyomom. angol felsőfok , német középfok- spanyol kezdő. mivel nem egy szinten avgyok a nyelvekkel, így könnyebb, de ha szereted, akkor nem fogsz keveredni. :) akinek kínlódás még 1 nyelv is, és csak muszájból csinálja, annak nem fog menni. aki szereti, annak simaügy ;)
2013. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!