Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik külföldre mennek nyelvtud...

Akik külföldre mennek nyelvtudás nélkül azok, hogy tudnak megtanulni tökéletesen folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is van, aki nyelvtudás nélkül ment pl.: Olaszországba és ma már folyékonyan beszéli a nyelvet.
2013. máj. 21. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én anno eljártam nyelvtanfolyamra. És megragadtam minden lehetőséget hogy tanuljak és gyakoroljak. (bár nem olaszból)
2013. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen- Megtanulnak egy másik nyelvet-

A sajátjukat meg idővel szépen elfelejtik

2013. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem hülye az nem felejti el...

Sokan élnek kint 25-30 éve és tökéletesen beszélnek magyarul.

2013. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy új nyelv megtanulásához komoly odaszánás kell, még külföldi tartózkodás esetében is. Gyakorlás nélkül senkinek nem száll a tudásába egy új nyelv megértése és beszélése. Kintre is kell szótár, továbbá pedig az adott lehetőségek kihasználása: sok párbeszéd egy az adott nyelvű személlyel, vagy egy olyan szintúgy külföldi nyelvű lakótárs, barát, aki szívesen tanítgat, ha kell, kijavít. Nem mondom, rákényszerít a kényszerhelyzet is a beszédre, de ha csak ennyi van a háttérben, a folyékony nyelv is max. csak szavak egymás mellé dobálása lesz. Élhetsz kint Németországban, Angliában, bárhol a világon, ha munka után bezárod magad után a szobád ajtaját és meg sem szólalsz, élhetsz kint 10 évet is, semmit nem érsz vele. Plusz magam úgy gondolom, egy alapszintű nyelvtani ismeret sosem árt. Egy alapszintű nyelvtanfolyam után kimenve külföldre, a további lehetőségekkel szerintem sokkal eredményesebb tudásra lehet szert tenni, mintsem abban az esetben, ha még bemutatkozni sem tudsz külhoniul.
2013. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt aláhúzom. Az alapokat itthon is meg lehet tanulni, ahhoz felesleges kimenni
2013. máj. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!