Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban ennyi idő kell ezeknek...

Valóban ennyi idő kell ezeknek a nyelveknek a megtanulásához?

Figyelt kérdés

[link]

Itt azt írja, hogy "standard" szinten megtanulni németül 2000 órát, angolul 1500 órát, egy újlatin nyelven 1000 órát vesz igénybe, míg eszperantóul mindössze 150 órát.

Ez valóban így lenne?

Ezek közül németül messze a legnehezebb megtanulni?


2013. máj. 23. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nem. olaszul pl nehezebb volt megtanulni mint angolul. szoval kamu az egesz. eszperantot meg ne tanulj...
2013. máj. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk engem az is érdekelne, hogy mit nves "standard" szintnek. Sokféle besorolást hallottam már nyelvtudás kapcsán, de ezt még nem.


Nekem az egész cikk csak arról, szól, hogy milyen könnyű az eszperantó a többi nyelvhez képest. Szóval némi önreklám. De még ha igaza is van. hogy 150 óra alatt meg lehet tanulni eszperantóul, az pontosan 150 órányi elfecsérelt idő. Mert őszintén: mi a csudát tudsz kezdeni ezzel a nyelvvel? Míg ha angolul vagy németül akár csak alapszinten tudsz valamit, máris tudsz egy csomó emberrel kommunikálni.

2013. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!