Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül mennyire nehéz megtanu...

Egyedül mennyire nehéz megtanulni a németet?

Figyelt kérdés

Kifejezéseket mennyire nehéz? Mennyivel másabb a magyarnél? /hasonlóan ejtik mint ahogy írják stb/


Mert a nyelvtant meg a szórendet jóformán csak megkell tanulni.


2013. máj. 24. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nehéz. sajnálom hogy el kell hogy szomorítsalak de tanár kell.
2013. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Tanultál/tanulsz más nyelvet? Én pl. előtte tanultam angolt, latint, egy kicsi kínait, na ezek után a német haway.

De ez emberfüggő is. Angollal tök sokat szenvedtem a ro... igeidőket sosem értettem ilyen meg olyan folyamatos, meg amikor még tegnap elkezdtük egy cselekvést és még most is tart, de lehet hogy a jövőben is fog tartani, de közben meg belépett valaki az ajtón, stb.

Na a németnek ezek után úgy örültem mint majom a farkának.

2013. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa, hogy valaki egyedül tanult meg egy nyelvet. De ehhez valami extrém nagy akaraterő vagy nemistudommi kell szerintem. Erős motivációval kombinálva.

Szóval, ha ilyen vagy, akkor nekiláthatsz egyedül. Ha nem, akkor pár hónap múlva abba fogod hagyni (tapasztalat).

De a tanár az jó. :)

Amúgy nekem is nagyon fekszik a német nyelv, nem olyan más világ a magyarhoz képest, mint az angol. Persze vannak nehéz részei (der, die, das, melléknévragozás...). A szórendet meg igaz, hogy csak meg kell tanulni, de hogy menjen szóban, ahhoz sokat kell gyakorolni.

2013. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De amúgy épphogy több ember mondja, hogy az angol könnyebb a német után, mint fordítva.

Tény, hogy angolba több az igeidő, de a német egy picit "kacifántosabb". Már eleve ezzel a der/die/das-al.

Én 10 évig tanultam németül (nem szerettem), majd pár hónapja kezdtem el angolul. Valahogy az angol nyelvtan számomra átláthatóbb, egyszerűbb.

2013. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne kínlódj egyedül!
2013. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!