Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezekben az országokban a...

Ezekben az országokban a munkavállaláshoz (kezdetben) elegendő az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Hollandia, Svédország, Luxemburg, Németország, Norvégia, Finnország.

2013. máj. 20. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Svédországban csak nagyon kevés állásnál elegendő az angol.
2013. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Németországban meg sehol.
2013. máj. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Hollandiaban sem eleg az angol tarsalgasi Holland kell meg a legocskabb munkahoz is mar ha akad munka.

Nagy munkanelkuliseg van.

2013. máj. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Norvégiában is kell a norvég nyelvtudás, persze nem lehetetlen egyszerűbb munkát kapni angol nyelvtudással,de valószínűleg meg fogják követelni a norvég nyelv tanulását.
2013. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Norvégiában mérnöki ill. informatikai területen gyakran elég az angol, mert a legtöbb ilyen állás angol munkanyelvű, nemzetközi cégeknél van (az olajiparhoz kapcsolódóan). Pont az "egyszerűbb" munkákhoz kell a norvég nyelvtudás, hiszen a bolti eladónak muszáj norvégul beszélnie a vevőkkel. Egy kivételt tudok: a buszvezetők nagy része külföldi, akik alig pár szót tudnak norvégul. Hogy ők hogyan kerülnek Norvégiába, arról gőzőm sincs.
2013. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kifejtem az egyszerűbb munkákat:

újságkihordó, takarítószemélyzet, árukészlet pakolászása..ilyesmikre gondoltam. Egyik sem igényli a norvég nyelvtudást.

2013. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
80%
12:13: ezek a munkák hiába nem igénylik a nyelvtudást, a jelentkezők közül azt fogják választani, aki tud norvégul. Ok: a főnök norvégul beszél az alkalmazottakkal, ők is norvégul beszélnek egymással, és mindenkinek egyszerűbb, ha nem kell mindent kétszer (norvég+angol) elmondani.
2013. máj. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Hollandiában tuti elég ilyen takarítói melóra mondjuk. Nem okoz nekik gondot egyáltalán a legkisebb gyerektől az öregekig mindenki beszél angolul. A tv műsoraikat is jobbára csak feliratozzák hollandul, de angolul megy, nem úgy mint nálunk, hogy minden szar műsor szinkronizálva van.

Tulajdonképpen ezeken a helyeken a takarítást, kulimunkát lengyelek, magyarok, szlovákok stb. csinálják, nehogy azt higgye senki, hogy ezek úgy mennek oda, hogy beszélnek hollandul. Más kérdés, hogy meg kell tanulni, ha nem akar örökre legalul maradni, de ragad is, ha már ott élsz, meg lehet tanulni is. Régebb óta kint élő magyarok is adnak órát.


Lehet, hogy nagy a munkanélküliség, de nem kell félni, nem tolong a holland nép a szállodákban, hogy hajcsár módra dolgoztassák őket minimálbérért.


Otthon sokszor szeretik hangoztatni, hogy ne menjenek a magyarok, nincs munka, de nem tudom, hogy ez valami újabb kísérlet a nép visszatartására vagy mi, a legutóbbi ilyen az volt, Angliában elfogyott a munka, ne menjenek a magyarok. Úgy 12-13 különböző helyen élnek Angliában barátaim, saját bevallásuk szerint, ha csak sétálsz az utcán puboknál, kávézóknál egy csomónál ki van téve a tábla, hogy felvétel van, takarítót, pultost stb. keresnek.

2013. máj. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a rákfenéért kellett lepontozni, hogy Németországban SEHOVA nem elég csak az angol.


Kint élek már jó ideje, nem beszélek hülyeségeket. Még a takarítás, gyári munkás melóra is csak akkor kellesz, ha legalább minimum szinten beszélsz németül, ráadásul esélyes, hogy a többiek nem erőltetik meg magukat hogy hochdeutsch-ban szóljanak feléd, hanem majd szépen az aktuális helyre jellemző tájszólással, amit azért elég nehéz megérteni.


Akkor lehet kimenni nyelvtudás nélkül, ha magyar munkaközvetítőn át megy az ember, tehát egy csoport magyar, akiknek van kint magyar főnöke. Vannak ilyen csoportok gyárakban, nem is ritka, na meg az építőiparban.


De ha kiköltözik az ember, egyénileg szóba sem állnak vele, amíg legalább küszöbszinten nem beszél.

2013. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9-eshez még annyit tennék hozzá, hogy a németek, osztrákok jó ideje amúgy jellemzően akkor IS, ha magyar közvetítő küld ki felhívnak és beszélnek veled németül. Bár volt már olyan, hogy jön egy pasas hétfőn, nem tud németül majd fordítsál neki, az nem tudom hogy került oda, de van ilyen, de én még csak olyannal találkoztam, hogy hívtak a leendő munkahelyről is értelemszerűen németül.


A Hollandoknál viszont tényleg igaz, hogy takarítani stb. elég az angol, én nem csak angolul beszélek/beszéltem ugyan, de ha visszagondolok mindenki úgy jött rajtam kívül, hogy csak angolul tudtak és mentek takarítani. Igaz, hogy sírtak is, gáz a munka, gáz a főnök és nem tudnak még ellenkezni se...

2013. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!