Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék oroszul tanulnim,...

Szeretnék oroszul tanulnim, de. A többi lennt. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves debreceni srác vagyok aki szeretne oroszul megtanulni. Sajnos a családomban nincsen orosz ajkú ember, ismerőseim sincsenek akik tudnának magyarul és oroszul is, illetve anyagi lehetőségeim nemigazán jók, így magántanárhoz se tudnék elmenni.

Milyen módszereket tudtok javasolni ahhoz hogy hogy hatékonyan meg tudjak tanulni oroszul?

Társalgási szint (közép) elég lenne, + írni is szeretnék (illetve olvasni)


Kérlek titeket segítsetek!

Előre is köszönöm!



2013. máj. 26. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem sincs az ismerőseim között olyan ember aki jól tudna (vagy legalábbis közepesen tudna) németül, nincs pénzem magán tanárra, de én elég jól boldogulok egyedül. Kell egy olyan könyvet venned ami neked a legszimpatikusabb. Elmész egy nagy könyvesboltba, illetve vannak fent a neten is pl. itt egy:

[link]


Csak az a lényeg, hogy olyanból tanulj ami a "szád íze szerint" íródott, mert lehet hogy az egyik könyvre rá sem néznél, egy másikból meg tök nagy örömmel tanulnál.

2013. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ha nem volt senki oroszos a családban, hogy jött ez a szeretet nálad? :)

Az orosz egyébként egy nagyon nehéz nyelvnek tűnik, bár igazán sosem foglalkoztam vele. Lehet, hogy a nagyon alapokat mégis tanárral kéne átvenned, viszont találtam itt egy oldalt, ami hasznosnak tűnhet, ha tudsz angolul ( ha nem, akkor legalább ösztönöz arra, hogy közben az angolt is megtanuld.:) )

[link]

2013. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Angolul megértem hogy mit mondanak nekem, de beszélni csak alapszinten. (mindig parázok mikor meg kell szólalni.. illetve blokkolok)

Az a baj hogy az utóbbi hozzászóló által javasolt anyagot már elkezdtem nézegetni de rájöttem hogy tanár nélkül nem sokra megyek az elején...

A tankönyvet még nem néztem, de köszönöm, meg fogom venni.


Ha van még valakinek ötlete azt szívesen várnám.

2013. máj. 26. 22:10
 4/7 A kérdező kommentje:

22:04

Nem tudom honnan jött ez a szeretet...

Megmondom őszintén, szívem szerint tanulnám az angol és a német (kötelező tantárgyak) mellett a románt, az oroszt, esetleg még egy skandináv nyelvet is...

A több nyelv tanulása nem baj számomra (legalább is úgy érzem)

De először mégis az oroszra koncentrálnék, mert mégiscsak cirill és szláv nyelv...

2013. máj. 26. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"A tankönyvet még nem néztem, de köszönöm, meg fogom venni."

Nem kell megvenned, bele tudsz lapozni végig, olyan mint egy bescannelt könyv, direkt úgy linkeltem be, és ha nem tetszik, akkor feleslegesen ne vedd meg.

2013. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tanulj meg mondjuk egy svéd nyelvet, mert az nagyon-nagyon hasonlít a dánhoz, így egy nyelv, mégis két országban meg tudod értetni magadat.:)
2013. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha egyszer oroszul szeretne tanulni....
2013. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!