Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van angolul, hogy az...

Hogy van angolul, hogy az együttműködés a közös tudsra épít?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt magyarul sem értem.
2013. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Cooperation is built on common knowledge.


Pl. így, de akár sok másféleképpen mondhatnánk.

2013. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 doracell ***** válasza:

Cooperation is built on the knowledge that both / all parties share.


A 'common knowledge' egész mást jelent, csak azért szólok, hogy világos legyen: nem véletlenül írtam így :)

2013. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 doracell ***** válasza:

Upsz, bocs, nem láttam még az előzőt :S

Common knowlegde ami a köztudatban van, általánosan elfogadott stb.

2013. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy fordítanám hogy :


The cooperation is based on common knowledge.

2013. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy common knowledge-t általában nem így használják, de szószerint jelenti ezt is és szerintem ebben a kifejezésben mindenki rájönne, hogy mire akarnak utalni.


Lévén, hogy ez egy szlogenszerű dolog, ezért szerintem inkább legyen nem teljesen érthető, mint egy annyira kinyújtott mondat, mint amit te írtál - persze mindenki ízlés szerint választhat.

2013. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doracell ***** válasza:

Persze, ha szlogen, akkor a tömörség fontosabb.

Ha filozofikus eszmefuttatás, akkor a pontosság.

Ha meg egy konkrét együttműködésről van szó, akkor kell a határozott névelő, ahogy az 5. válaszban szerepel.

Egyikünk sem ismeri a szövegkörnyezetet, úgyhogy szerintem direkt jó, ha több lehetőségből tud válogatni a kérdező.

És, mint írtam, előbb küldtem el az én verziómat, mint hogy a tiédet olvastam volna - ezért éreztem fontosnak (akkor már) a kiegészítő megjegyzést :S

2013. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!