Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezeket hogy fordítjuk és...

Ezeket hogy fordítjuk és mikor használjuk? (német)

Figyelt kérdés

Sie ruft mich.

Sie hat mich gerufen.

Sie rief mich.

Sie hatte mich gerufen.

Sie wird mich rufen.

Sie wird mich gerufen haben.


Igazából csak a 2. jelen nem tiszta teljesen és az mikor kell múlt és mikor régmúlt, na és a 2. jelen.

Köszönöm!


2013. máj. 28. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Sie ruft mich. - Ő hív engem.

Sie hat mich gerufen. - Ő felhívott engem

Sie rief mich. - Ő felhívott engem

Sie hatte mich gerufen. - Ő felhívott engem.

Sie wird mich rufen. - Ő fel fog hívni engem.

Sie wird mich gerufen haben. Ő bizonyára felhívott.


Nézzük. Az első jelen idejű mondat adja magát, azt valószínűleg érted.

A 2.,3.,4. mondat múlt idejű mondat. A 2. a Perfekt, a 3. Präteritum, a 4. Plusquamperfekt.


A Perfekt múlt a leghasználatosabb, szóban 90%-ban abban beszélnek, mivel a Perfekt igeidő alapvetően azt fejezi ki, hogy a cselekvés ill. történés a múltban befejeződött, azonban kihatással van a jelenre.


A Präteritumot leginkább írásban használják, ritkán szóban. Alapvetően elbeszélésekben használjuk , ill. amikor a cselekvés vagy a történés a múltban befejeződött, semmilyen kapcsolatban nem áll a jelennel. Szóval pl. történelmi jellegű írásokban vagy regényekben. Viszont ne értsd félre, írásban is használják a Perfekt múltat.


A Plusquamperfektet vagyis a régmúltat akkor használjuk, ha két múltbeli eseményben az egyik régebben történt, a másik eseményt pedig Präteritumban képezzük. Pl. Pisti mikor elment a boltba, vett egy csokit. - Als Pisti ins Geschäft gegangen war, kaufte eine Schokolade. - A boltbamenetel ugyebár korábban történt, mint a vétel.


Az utolsó mondat Futur II-vel a befejezett jövőt fejezzük ki VAGY egy múltra vonatkozó feltételezéses kifejezést.


Remélem, hogy értelmesen írtam le, és hogy helyesen tudom én is. :)

2013. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A Futur 2 nem világos, most akkor jövő vagy múlt?? Feltételezés?


Illetve ha pl önéletrajzot írok, akkor melyik múltat használjam? Tudtam, hogy szóban a Perfektet haszálják, írásban inkább a Präterium.

Mivel az életrajz hatással van a jelenre a munkakeresés miatt, akkor Perfekt írásban is? Vagy rosszul éretelmezem?


Mikor van kihatással a jövőre és mikor nem ha beszélünk róla? Ezeket az árnyalatokat sosem értettem :(

2013. máj. 29. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!