Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC, vagy ECL felsőfokú...

TELC, vagy ECL felsőfokú angol nyelvvizsgát ajánljátok? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 16:16
 1/4 anonim válasza:
mindenkettőbe megvannak a nehézségek. Én TELCen harmadszorra megyek bár igaz csak középfokú pedig tudásom megvan hozzá de nem jön össze úgy látszik. Az ECL-t többen ajánlották nekem mert hogy elsőre sikerülni szokott de nézz utána a vizsga feladat típusoknak és amelyik szimpatikusabb igazából mindenkettő szinte ugyanolyan
2013. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A telcnek az írásbeli részébe magas szókincs kell, amúgy nagyon egyszerű, főleg X-elni kell, meg szavakat kell a helyére tenni. Jó még, hogy egy levelet kell csak írni. Hátrány, hogy eléggé szűkén bánnak az idővel, gyakorolni kell a feladattípusokat. Szóbeli résznél a hallgatás közepes nehézségű, de csak igaz-hamis kérdések vannak! Mivel a magnó csak egyszer megy le, ezért ott kell lenni fejben! A beszédkészség 3 részre oszlik, és szerintem minden nyelvvizsga közül a legkönnyebb. Az 1. részben akár otthon előre megtanult szöveget is felmondhatsz, ugyanis mindig ugyanaz a feladat! a 2. rész egy szövegelemzés, ami viszonylag egyszerű, mindig a nyelvórákon jól kisajtolt ötleteket kell felhozni. A 3. rész egy szervezési feladat, amiben szintén nincs nagy nehézség.
2013. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
visszavontam a #2est, nem láttam, hogy felsőfok!
2013. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IL Faraone válasza:

ECL: az írásbeli része könnyű, mert nincsen fordítás és nyelvtani feladat, 2 levélből és 2 olvasásértésből áll. A szóbelinél a hallásértés szívatós, ott sokan elbuknak, a szóbeli résznél pedig a szokásos témák jöhetnek elő. (EU, környezetvédelem, sport stb.)

A TELC-et felsőfokon nem ismerem.

2013. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!