Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon be vagyok tojva az...

Nagyon be vagyok tojva az angol emelt szóbelitől. Valaki meg tudna nyugtatni?

Figyelt kérdés

Hát nehéz beismernem, de még így a napi több órás készülgetéssel is úgy érzem, csak azért megyek majd, hogy égessem magam. Pár hónapja kezdtem a felkészülést, kidolgoztam kábé 20 tételt, aztán egy hete megint vettem egy felkészítős könyvet, azokban is olyan kérdések vannak, hogy hű... Az olvasás-írás jól megy, de hogy meg is szólaljak....? Az már teljesen idegen érzéssel tölt el. Két éve érettségiztem egyébként, akkor 73%-os lett a középszintű angolom. Az a baj még, hogy egyáltalán nem tudom megsaccolni, milyenre sikerült az írásbelim, mert a próbaérettségijeim mind 45 és 58% között voltak (mármint az írásbelik), de nagyon félek, hogy most még a 45-öt se érem el... Be vagyok f*sva a gondolattól, hogy lesz beszélgetős feladat, és majd mindenki engem fog nézni, félek, hogy gyorsan fog beszélni a tanár, mert majd úgy áll hozzám, hogy ha emeltre jelentkeztem, biztos profi vagyok, meg félek, hogy nem fogom felfogni, mit mond, meg úgy egyáltalán, hogy nem fogom ismerni a szavakat, amiket ő használ. Egyedül készülök amúgy, szóval ezért nem nagyon beszélek angolul senkivel. Emlékszem, a középszintűn is makogtam, annyira lámpalázas voltam, meg hirtelen ötletem se volt, mit mondhatnék a tömegközlekedésről azon kívül, hogy koszos, drága és zsúfolt... Jaj, és már csak egy hét van hátra...

Még nem izgulok - csak félek:D -, de ott tutira megint rám tör majd a frász. Nem is tudom, hogy kell elképzelni az egészet, senki nem ír a tapasztalatairól, pedig már annyiszor tettem itt fel kérdést, milyen egy ilyen... Úgy érzem, mindenki, aki odamegy, 100%-osan profi lesz, csak én fogok azért menni, hogy meglegyen az emeltem, és ezzel megfeleljek a felvételi követelményeknek.


L21


2013. máj. 30. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sok ideje és iylen sokat készülsz rá, csak nem sikerülhet rosszul, de hagyj föl azzal, hogy magolod, hogy ehhez a tételhez ez meg az kell. Nem. Meg kell tanulni angolul beszélni bármiről. Különben a technikai dolgokról annyit, hogy tudod, milyen feladatok lesznek, nincs felkészülési idő, a tanárok meg nem fognak gyorsan beszélni, érthető szavakat fognak használni, de ne hagyd, hogy szóhoz jussanak sokat, fejtsd ki a véleményedet rendesen, ne úgy kelljen kihúzni belőled a dolgokat. Azt meg ne hidd, hogy mindenki jó lesz, mert NEM így van, olyan hülyék mennek oda is, hogy csak na. Nem kell félni, csak mindenről beszélj, még akor is, ha nem értesz egyet azzal, amit mondasz.
2013. máj. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most már nem tudsz mást csinálni mint hogy rápihensz a dologra.
2013. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, hogy emelten már mindenről kell tudni beszélni, de hát ez nem olyan egyszerű azért. :D

Meg egy csomó szó még tök friss a fejemben, mert még csak nemrég tanultam őket, szövegben felismerem, de ha használja a tanár, akkor is fel fogom?

2013. máj. 31. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!