Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hónap alatt van esély rá,...

4 hónap alatt van esély rá, hogy meg tudom csinálni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan véleményét szeretném kérni, aki jártas a témában. Ha meg kéne saccolnom a szintem, akkor azt mondanám, hogy egy közepes B1 tudásom van. Szeretném ősszel lerakni a B2-es Telc írásbeli vizsgát angol nyelvből. Nyáron heti kétszer járnék tanárhoz, valamint minden nap gyakorolnék, tanulnék. Angolul néznék filmeket, olvasnék könyveket. Mit gondoltok, 3 hónap intenzív gyakorlással, és 1 hónap (szeptember) kevésbé intenzívvel sikerülhet ez a célom?

2013. jún. 2. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem menne. (ha eltekintenenk attol, hogy mar reg megvan a szakmai is) szoval ha vannak ambicioid es szorgalmad is van hozza akkor 3 honap eleg re.
2013. jún. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 könyvborító válasza:

Persze, hogy sikerülhet.

Uncsimék is voltak angolon (- DEXAM - én meg u.abban a hónapban németen ) és 1 hónap felkészülés is simán elég ( suli közben is ).

Csak akkor olyan feladatokat gyakorolj, ami a nyelvvizsgán lesz. Én pl kölcsön kértem egy ECL-es könyvet a sulis tanáromtól, és abból gyakoroltam. Rengeteg időt nyertem azzal, hogy el se kellett olvasnom a feladat szövegét, mert már kívülről tudtam:)

Ja és egy tanács: én a helyedben nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgát tennék. Nem sokkal nehezebb, de többet érsz vele.

Az ECL-t tudom ajánlani, én azon voltam.

Annál van egy szövegértés rész: ( 2 szöveg- egyiknél kérdésekre kell válaszolni a szöveg alapján, a másik szövegnél meg címpárosítás ), van egy levél rész: 2 db min. 200 szavas levelet kell írnod, most már szótárat is használhatsz ( eddig nem lehetett ) és van egy magnó rész 2 szöveget hallasz: egyiknél ABCD választás, a másik meg kiegészítős.

Az ECL szóbelihez: egy kis segítség: [link]

Igaz nincs fent az egész, de legalább látod, hogy milyen a küönyv. :)

Sok sikert! =))

2013. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az Ecl sokkal elfogadottabb, mint a Telc? Mert én is ezen a kettőn gondolkoztam, csak nagyon tartok az Ecl-nél a kettő levél megírásától, mert eddig abból sajnos nulla gyakorlatom van, most kezdem majd nyáron a levélírást. A szókincsem most fogom fejleszteni nagy erőkkel, (szókártyákra gondoltam, az oxfordos bookworms könyvekre, tematikus szókincstárra). De ha az Ecl tényleg sokkal jobban megéri, akkor lehet, hogy inkább arra mennék. Valaki esetleg össze tudná foglalni nekem, hogy melyik lenne előnyösebb? (leírt képességeimhez, és félelmeimhez mérten) köszönöm!
2013. jún. 3. 16:18
 4/7 könyvborító válasza:

Szia!

Én azért ajánlom az ECL-t, mert az nemzetközileg elfogadott, míg a telc csak államilag.

Sok munkahelynél pl előnyt jelent egy nemzetközi nyelvvizsga. Akár diákmeló, akár rendes munka.

Az ECL-nél a levél nem vészes. Én utolsó héten kezdtem el leveleket írni. Előtte talán 2x-3x írtam, mert órára nem kellett, magamtól meg nem írtam. Én pl nyelvvizsga előtti nap szinte csak leveleket írtam és hidd el bele lehet jönni. (először 100 szót is alig tudtam írni aztán már a 300 is meg volt.) Ez tényleg csak gyakorlás.

Meg amire itt figyelni kell, hogy egyszerű mondatokat írj. Inkább legyen egyszerű és jó, mint bonyolult, hibákkal.

Én egyébként nyelvvizsga előtt 2 hónappal kerestem német levelezőtársat, ezzel is gyakorolva a vizsgára. Nekem ez is sokat jelentett. Kijavítottak, ha valamit rosszul írtam.

Tehát szerintem egy ECL-lel jobban jársz.:)

( ja...egy hátránya van...a szóbeli párban történik. De ha van ismerősöd, aki szintén tervez egy nyelvvizsgát, akkor mehettek együtt )

Remélem segítettem.

2013. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.. Az ECL nem elfogadottabb, mint a Telc. A Telc nemzetközileg elismert bizonyítványt is ad, ha egyszerre csinálod az írás és a szóbelit, ami árban kedvezőbb is, mint külön-külön.

Én pont most májusban voltam német közepen és sikerült is a komplex. Csak ajánlani tudom neked a Telcet, mert rendesek a vizsgabiztosok(most is szóltak, hogy "xy nem írta alá a levelet, menjen és írja alá" ezt így vizsga után 1-2 órával)Mondjuk az ECL lightosabb. Miből is áll? 2 szövegértés feladat, 2 baráti levél, magnó, a szóbelin meg talán képleírás van meg nem tudom még mi..

Ja, és simán fel tudsz készül ennyi idő alatt, ha jársz tanárhoz + még tanulsz is.

Sok sikert és kitartást hozzá!

2013. jún. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Végül a Telc mellett döntöttem. :)
2013. jún. 22. 22:34
 7/7 anonim válasza:
Én is ősszel szeretnék egy TELC angol középfokú nyelvvizsgát,heti 2x járok tanárhoz.Most kezd kiderülni,hogy mennyi hiányosságom van...de nem adom fel,sok sikert neked is !:)
2013. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!