Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a felsőfokú...

Mennyire nehéz a felsőfokú német nyelvvizsga? Mennyit kell rá tanulni? Tapasztalatok? Mennyi idő, mennyi tanulás naponta? Csak a szóbeli érettségi után tudom elkezdeni.

Figyelt kérdés
igazából mindig is 5-ös voltam, de most az emelt német írásbeli érettségit eléggé elrontottam (nagyon görcsöltem), de akarok kifogásokat keresni, nem sikerült, csak 51,6666%-os lett. Az emelt szintű érettségi nehezebb mint a középszintű nyelvvizsga, szóval akkor kb középszint alsó határán lehetek talán?????

2013. jún. 4. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Először döntsd el, hogy hova szeretnél menni. Tűzz ki magad elé egy célt, mondjuk őszt, és kezdj el rá tanulni (német adó, német könyv, akármi + egy jó tanár). Amúgy szerintem is vhol a középfoknál lehetsz most. De ez nem számít, ha már minden nyelvtani részt tanultál. Viszont a felsőfokon komolyabb témák vannak már, ahhoz "felnőttnek" kell lenned.
2013. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelin tudod, hogy mit rontottál el?

Helyesírás? Mondatszerkezet, vagy mi? Elöször azt kéne gyakorolnod, amiben gyenge vagy, aztán tovább lépni.

Ha 50%-os lett az írásbelid, akkor valamit csak tudhatsz már, esetleg izgultál, elírtad, nem figyeltél oda. Ezen csak a gyakorlás segít. Másolj le minden nap egy A4-es oldalt, mindegy, milyen szöveg, lehet az internetröl is.

Sok sikert! Mennie kell ennek!

2013. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!