Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire vagyok messze a...

Mennyire vagyok messze a nyelvvizsgától négyes német középszintű érettségivel?

Figyelt kérdés
Sokan kellene még rá tanulnom, hogy egy nyelvvizsgát szerezzek? Nyáron meg szeretném tanulni minél jobban a nyelvet, hogy lehessen nyelvvizsgám. Sok kell még?

2013. máj. 20. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:

A nyelvtani rész megy kevésbé, inkább a szavakat tudom.

A nyelvvizsga szintje:

-ha jól tudom van alap-, közép- és felsőfok

-a baj, csak az, hogy az alapfokúra nem jár plusszpont vagy mégis? (mármint továbbtanulásnél)

-középszintűre gondoltam ezért

2013. máj. 20. 12:38
 2/7 A kérdező kommentje:
továbbtanulásnál*
2013. máj. 20. 12:38
 3/7 anonim válasza:
Az okés hogy középszintű, de úgy értettem hogy milyen fajta? Ugyanis középszintűből is van egy/kétnyelvű. Magántanárnál szeretnél felkészülni vagy tanfolyamon?
2013. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gőzöm sincs mi az, hogy kétnyelvű.
2013. máj. 20. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan valakit kérdezz meg, aki jobban ismer

(pl. a nyelvtanárod) Ő tudja a legjobban,

h. jelenleg milyen szinten vagy és még mennyi gyakorlás

kéne

2013. máj. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem írok e-mailt. Egyébként olyanokat hallottam ezzel kapcsolatban, hogy van: B1, B2, A...nyelvtudás, de nem tudok azon kívül valami sokat a nyelvvizsgákról.
2013. máj. 20. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapfokúval nem érsz semmit, gyúrj rá a B2-re (középfok). Nyelvvizsgából több fajta van, de ha majd odajutsz, akkor nézz utána. Én ajánlom neked a BME és az ECL nyelvvizsgákat. A négyes középszintű németből nem a legerősebb, tekintve, hogy a középszintű érettségi jóval a középfokú alatt van, közelebb az alapfokú tudáshoz. Keress különtanárt, mondd el neki, hogy x hónapon belül szeretnél nyelvvizsgázni és ő tudja, hogy milyen feladatokra kell rágyúrni.

Továbbtanulásnál a közép 28, a felsőfok 40-et ér, de ha két középfokúd van vagy két felsőfokúd, illetve egy közeped és egy felsőfokúd, akkor is csak 40 pontot szerezhetsz vele.

2013. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!