Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanár nélkül, otthon 2...

Nyelvtanár nélkül, otthon 2 hónap alatt angol középfokúra hogyan készüljek?

Figyelt kérdés
Szeretném letenni a nyelvvizsgát minél hamarabb, de magamtól, itthoni tanulással! Hatékonyan, hogyan tudnám ezt elérni? Segítsetek!
2013. jún. 5. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát először is milyen szinten állsz és kiválasztottad-e már hogy milyen típust akarsz csinálni? Ezek eléggé befolyásolják a készülést..:)
2013. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Euroexamra megyek és a szintem online tesztek szerint B1,de elég szigorú vagyok magamhoz és úgy érzem nem vagyok elég felkészült és muszáj belehúznom! Csak kapkodom a fejem itthon az anyagokon, így valami hatékony tanulást szeretnék ami segít. Nézzek filmeket? Hallgassak több angol szót. A levél írással is bajban vagyok. Nincs ki ellenőrizze.
2013. jún. 5. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:

"A levél írással is bajban vagyok. Nincs ki ellenőrizze."


Hát ez az...


max. sok levelet tudsz megírni gyakorlásként. De ha hiba van akkor az nem fog kibukni. Azonkívül a magyar iskolákban sajna nem tanítanak fogalmazni. Azzal is lehet gond...

2013. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor egész jól állhatsz, 2 hónap szerintem simán elég lesz. Ha Euroexamra mész, akkor olyan gyakoroló vizsgafeladatokat csinálj, biztos vannak neten is. Nyelvtan gondolom megy, szavakat tanulj még nagyon, két könyvet tudok ajánlani, a Words,words,words és a 1000 kérdés 1000 válasz. Ha nem akarsz rá költeni, akkor netről szedd le, nekem is onnan vannak meg, most ezekből gyakorolgatok. Esetleg emelt érettségi feladatokat is csinálhatsz(vagy akár középszintűt is) azokból is van neten egy csomó. Meg jó lenne ha lenne valaki akivel tudsz gyakorolni szóbelire pl. Filmnézés meg max kikapcsolódásként jó, de semmiképp sem tanulás helyett..csak ha már elfáradsz mondjuk akkor nézhetsz egy filmet angolul, angol felirattal..:) De a lényeg hogy amennyi időd csak van rá, azt töltsd az angollal..:)
2013. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerencsére mindkét könyv megvan. Remélem sikerül összehoznom a B2 szintet.
2013. jún. 5. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!