Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha minden nap órákig tanulom...

Ha minden nap órákig tanulom az angolt, meg tudok majd szólalni emelt szóbelin, ugye?

Figyelt kérdés
Két éve érettségiztem mindenből középszinten, de most kell az emelt angol a felvételihez. A suliban elég f*s volt a nyelvtanítás, nem voltunk csoportokra bontva, és azokhoz alkalmazkodtunk, akik kábé alapszinten se tudták az angolt..... A középszintűm 74% lett, ez ugye nem nagy szám, inkább csak átlagos, és nem rejt elég udást egy emelt szinthez. Fél éve készülök, nagyon fel kellett tornáznom magam, hogy legyen valami esélyem... Eléggé félek a szóbelitől, pláne, hogy az írásbelim 50% lett... Voltak bent a teremben mások is aznap, amikor megnéztem az eredményem, és vigyorgott mindenki, mint a vadalma, mert tök jó eredményt értek el, én meg ennyi tanulás után is ezt tudtam összehozni... Igaz, a nyelvtant nem néztem át egyáltalán, mert a szóbelire készülök, de úgy félek, hogy undok lesz a tanár vagy szivatós, vagy hogy leblokkolok majd, vagy nem értem majd a kérdést... Ma is egész nap tanultam, vagy hat órát, de még mindig nem vagyok magabiztos... Félek, hogy lerontom 45% alá az egészet, és bukom a többletpontokat...
2013. jún. 5. 21:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy a középszintű érettségi óta nem beszéltem angolul... Ez a fő oka annak, hogy most ,,aggódom", szépen kifejezve. 20L
2013. jún. 5. 21:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy tanárt és menj el hozzá beszélgetős órára
2013. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Két nap alatt?
2013. jún. 5. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
ezzel van a legtöbb esélyed, két duplaóra amin végig csak beszélgettek a témakörökről
2013. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ForeverL válasza:
A szóbelire szerintem nem lehet "tanulni" mert oké, hogy átnézed a témaköröket lehetséges kérdéseket, de azzal semmire nem mész ha beseggeled a választ, mert lehet, hogy ha máshogy kérdezik akkor nem fogod érteni és akkor ott bukta van és semmit nem ér a napi 6 óra tanulás. Szerintem próbálj meg egy angoltanárral beszélgetni olyan szinten és olyan kérdésekkel amik lehetnek a szóbelin vagy valakivel aki tud angolul, mert erre nem lehet "magolni"
2013. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!