Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni középfokú német gazdasági nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Van egy felsőfokú nyelvvizsgám németből és közgáz kéttannyelvű iskolába jártam. a némettudásom már kicsit megkopott mert a nyelvvizsga után annyira nem foglalkoztam vele. Láttam a neten corvinusos gazdasági nyelvvizsga felkészítő könyvet, azzal gondoltam, hogy gyakorolok, viszont tanárhoz nem akarok járni.

szóval szerintetek mennyi idő alatt lehet így felkészülni?


2013. jún. 6. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi idő alatt tudod azon a könyvön átrágni magad. Én már régen vizsgáztam, akkor volt egy ilyen jellegű tankönyv, az a külkereskedelemmel és a gazdasági témákkal foglalkozott. Mivel már van felsőfokú vizsgád, ha van elég szabad időd hozzá, egy ilyen témájú könyvet fél év alatt fel tudsz dolgozni. Azt nem látom problémásnak, hogy a nyelvtudások már egy kicsit megkopott. ahogy elkezded a könyvet, előjönnek maguktól a régi dolgok. És mert nem vagy kezdő a nyelvtanulásban, ha valamiben bizonytalan vagy, nem fogsz nyűglődni vele, hiszen tudod, hol kell keresni a választ a problémádra. Nem tudom, hogy a vizsga, amire készülsz, ma miből áll, tehát csak írásbeli van vagy szóbeli is. Ha szóbeli is van, mindenképpen hangosan tanulj és olvass, mert a szóbelin fontos, hogy a már egyszer hallott dolog "visszacsengjen". Ez nagyon nagy segítség.
2013. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem közel B2 nyelvtudásom volt, én is szakmai vizsgára készültem (igaz, nekem idegenforgalmi kellett)

3 hónapig jártam heti 2X2 órában tanárhoz, jóformán csak vele tanultam, készülgettem, mert otthon nem sokat vettem elő a könyveket :/

Simán meglett elsőra a vizsga. Csak a szakmai szókincset kellett megtanulnom, a témában már viszonylag jártas voltam, tudtam róla beszélni, értettem az összefüggéseket, így nem volt nehéz.


Miért akarsz C1 általános mellett B2 szakmaizni? A felsőfokúd kiváltja, amennyiben a diplomához az a követelmény, akkor nem kell vizsgázni.

Egyébként meg neked is annyi, hogy a szakmai szókincset kell megtanulnod, olvasni pár gazdasági cikket, írni jópár hivatalos levelet a témában és kész.

A nyelvtanod emgvan hozzá, a szövegeket nyilván érteni fogod, a beszéddel se lesz gondod, ha érted a szakmai összefüggéseket és mennek a kívánt szakszavak.


Jelentkezhetsz a legközelebbi vizsgára, a felkészítő könyvet vedd meg, gyakorold be a típusfeladatokat, nézd meg a tételsort és hajrá. Ha neked nem megy C1 tudással (mégha megkopott is) akkor senkinek ;)

Jó felkészülést!

2013. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hú dejó, köszönöm, ezt a hangos olvasós dolgot majd kipróbálom. szóbeli és írásbeli is a nyelvvizsga amúgy.

és tényleg szó szerint azt érzem, hogy el vannak veszve a szavak a fejemben. remélem előjönnek:D

igazából nem kell semmihez. ha minden igaz, akkor gyógytornász leszek (még nem vettek fel), csak arra gondoltam, hogyha már így benne vagyok a dolgokban, akkor megcsinálnám most, hátha jól jön még valamikor. most még talán könnyebb előcsalogatnom a tudást mint pár év múlva, ha esetleg szükség lenne egy ilyen papírra.

köszönöm szépen a válaszokat:)

2013. jún. 6. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:

ööö.. gyógytornásznak minek gazdasági nyelvvizsga???

Ha már C1-ed is van, csináld meg felsőfokon, sokkal többet ér, de tényleg nem értem minek akarod?

2013. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezt írtam, hogy lehet, hogy egyszer jól jön, most úgy sem lesz semmi dolgom, hasznosan töltöm az időm
2013. jún. 7. 00:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolkozol!!!

Ha már a C1-es szintet letetted, nagyon felesleges egy alacsonyabb szintű vzsgán gondolkozni, még ha ővített is!


C1 szinten is van gazdasági szaknyelv, készülj fel arra.

Ugyanis ha egyszer jelentkezel egy olyan BA szakra, ami gazdasági szaknyelvi nyelvvizsgt kér, arra ott az általános C1, mivel az kiváltja a szakmai középokot!

És ha már annyira jó szakember akarsz lenni, akkor C1 szinten beszéld a gazdasági szaknyelvet, na az az igazi kihívás! :)

Vagy állj rá egy másik nyelvre és azt fejleszd.

2013. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!