Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy már hiába...

Miért van az, hogy már hiába ülök le tanulni, mintha semmi új nem menne a fejembe?

Figyelt kérdés

Angol emelt szóbelim lesz hétvégén. Eddig minden nap órákig tanultam, de most valahogy nem megy. Olvasom, olvasom, de nem sikerül felfognom, ha igen, úgy érzem, ezzel az újraolvasással kábé megsemmisítem mindazt, amit eddig megtanultam. Nem magolásról van szó, én így tanulok, hogy újra meg újra elolvasok mindent... Eddig minden nap tanultam valami újat, új szót, kifejezést, szófordulatot vagy infót egy adott témáról, de most semmi... Ez elég aggasztó, mert az írásbelim egy elég gyenge négyes lett, és nem akarom hármasra lerontani, így viszont nem is tudok tanulni. Nem is az, hogy türelmetlen vagyok, mert nem, nincs most jobb dolgom, meg akarok is tanulni, de most nem érzem hasznát...... L21

Bátorítás?


2013. jún. 6. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, ügyes leszel! Rengeteget tanultál, az agyad biztos kezdi feladni. Pihenj egy napot, hátha utána jobb lesz. Próbálj egy kicsit kikapcsolódni. Vagy például reggelről tanulj. Reggelizz meg, ülj le nyugodtan, és hajrá. Reggelről sokkal könnyebben megjegyzed az információkat. Sok sikert amúgy!
2013. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy. :)

Reggel akartam kezdeni, de ilyen esős, sötét időben képtelenség reggel kimászni az ágyból...

2013. jún. 6. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem dőlj le és gondold át az eddigieket, szerintem az sokkal többet érne ha felmondanád magadban azokat. Amit eddig nem tudtál átnézni, azt a maradék 1 napon kipihent aggyal még mindig átnézheted! Én is sok sikert kívánok!
2013. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindent át tudtam már nézni, csak újra akartam még őket olvasni egyszer-egyszer a maradék két napban. A felmondásuk sokkal tovább tartana, mint az elolvasásuk, ami alapból 6 óra összesen, de majd csak lesz valahogy. Ha van igazság, ügyes leszek. :D

De köszönöm neked is. :)

2013. jún. 6. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!