Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek teljesen bizonytala...

Mit tegyek teljesen bizonytalan vagyok? Fel menthetnek a masik nyelv tannulasa alol?

Figyelt kérdés
Nem tudok nyelvet tanulni.. Oroszt es angolt tanulok de az orosz nem megy. Sokat betegeskedtem és nagyon lemaradtam. Tegnap meg kozolte a tanar hogy kedden tz. Aki 1esre irja at sem engedi de lehet h a 2est se. Nekem ha a 2es megvan csoda. Egyáltalán nem tudom a nyelvet tanulni. Hosszu ido mig megjegyzem a szavakat stb. és igy is elfelejtem másnapra. A nyelvtani reszerol meg fogalmam sincs mert meg se van. Kertem de vagy elfelejtik mindi (10 masik doga miatt) vagy nekik sincs meg. A tanar meg barmit mondok azthiszi h lusta vagyok es nem tanulok, pedig gyakran meg a magyar szavak se jutnak eszembe. Hosszu ido mig megtanulom és el is felejtem pedig kismillio tanulasi modszert probaltam. Ha meg egy nyelvet se tudok akkor jovom sincs. Pl foiskola. De nem megy a tanulas. Tobbi tantargybol 4-5 vagyok a nyelvek sehogy se mennek. Sztem meg is fogok bukni oroszbol.. Nem lehet vmivel igazolni h egyszeruen nem tudok tanulni oroszt? angol kene mert ugye foiskolara menni szeretnek de mas nyelvek nem mennek... Probaltam nemetet is de az se ment. Magantanarra penz meg nincs. Teljesen bizonytalan vagyok.. Roviden ennyi de oldalakat tudnek meg irni de idom sincs ra mert tanulnom kell. Mar ha megtudnam jegyezni.

2013. jún. 8. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát,szerintem csak kérelmezni kéne hogy áttegyenek.Én nem is tudom,miért ne lehetne.Nálunk lehet.

De,amúgy,"jó kis" tanárod van.Úgy tűnik nem olyan,akitől személyesen is segítséget kérhetsz.

Oroszul tudó a családban nincs?

Egyébként,azt mondtad,a német se ment.Hát szerintem az se legegyszerűbb nyelv.Franciával,vagy spanyollal nem próbálkoztál?Azok elvileg nem olyan nehezek-a spanyol legalábbis.Én tanulok franciát,szerintem lehet menne neked,az angol is segít,mert sok hasonló szó van,így azokat lehet jobban megjegyeznéd.

Még egy kérdés:Maga az orosz nyelv tetszik?Te választottad,vagy esetleg szüleid erőltették?Ez is számít.


u.i.:Ha nem gond,írok privit.

2013. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A spanyol az egyszerű nyelv, szerintem is próbálkozhatnál avval. Persze vannak benne bonyolultabb dolgok de csak begyakorlás kérdése. A francia viszont sokak szerint nehéz.

A nyelvtudás a gyakorlástól függ. És persze rajtad nagy a nyomás evvel kapcsolatban, ez is közrejátszik, erőltetve nem nagyon szokott menni.

A sok hiányzás nem előnyös, magadtól meg persze nehezebb, tehát érthető hogy nem annyira boldogulsz. Ami segíthet, az hogy sok orosz videot nézel, akármilyen témában, akár vicceset. Az is lehet hogy a tanár nem épp valami jó, de avval nem lehet mit tenni.

Azt írod a többi tantárgy jól megy. Ez azt jelenti hogy nem a memóriáddal van a gond. Maximum csak nem olyan jó a nyelvérzéked, de ha jó a memóriád, azt is meg tudod tanulni min 2-esre.

Az is megoldás lehet hogy odamész az igazgatóhoz és elmondod neki hogy problémád van evvel és kérvényezni szeretnéd a halasztást a hiányzásaidra való tekintettel.

De tényleg napi szintű gyakorlás és tanulás szükséges, nem pedig magolás.

Ha normálisan elmondod neki hogy hiányzás miatt nem tudtad még pótolni akkor szerintem megérti.

Az orosz pedig elég hasznos nyelv, remélem sikerül azért valami megoldást találnod.

Ne bizonytalankodj, az sosem jó. Ha nem szereted az oroszt akkor is legyen egy elképzelésed avval kapcsolatban hogy te ezt később nem fogod tanulni, de muszáj megcsinálni. De lehet hogy igazából szeretnéd a nyelvet ha nem hiányoztál volna annyit és ha jó lenne a tanár.

A legjobb ha naponta videokat nézel vagy akár oroszul tudó barátokat szerzel és napi szinten foglalkozol a nyelvvel.

2013. jún. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!