Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mi a különbség a...

Az angolban mi a különbség a 'heathen' és a 'pagan' szavak között, amikor mindkettő pogányt jelent?

Figyelt kérdés

Megnéztem szótárban és fordítóban is,mindkettő pogányt jelent. Akkor mi a különbség?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 13. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Hallottál már a szinonima kifejezésről?


Krumpli burgonya. Mi a különbség?

2013. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hallottam,igen. Csak tudod az anyanyelvem magyar,nem tudhatom,hogy angolban mi hogy van,amúgy is egy logikátlan nyelv.


Remélem Te is ilyen stílusban kapod majd minden válaszodat.

2013. jún. 13. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem hinném, hogy baj lenne a stílusommal, azért mert nem pumpáltam tele szeretettel a válaszomat.


Több ilyen kérdést is láttam már, és az emberek mindig keresik a szavak közt a különbséget, ami számomra abszurd, mert magyar is tele van olyan szavakkal, amiknek ugyan az a jelentésül, még sincs semmi. Én sem ismertem ezeket a szavakat, beírtam google fordítóba őket, ugyan azt dobta ki, nyilván szinonimák. Majd lehet jön egy okos, aki "elmagyarázza a különbséget" (ami egyébként nincs), de nem kell túlbonyolítani, mert hülyeség. Ugyan azt jelentik, és kész.

2013. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy esetleg a a "heathen" kevésbé használatos (vagy elavult) Én eddig csak a "pagan" szóval találkoztam

(persze nem jelent sokat)

2013. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát azt olvastam, hogy bizonyos keresztény körökben leginkább a Norse hívői nevezik magukat heathen-nek. Illetve itt feszegették, hogy ilyen vagy olyan különbség van, de szerintem ha csak nem ez lesz a főkutatási területed, akkor nyugodtan veheted a kettőt ugyanannak.


Amúgy ha szótárt nézel, akkor pedig azt láthatod, hogy pagan -> politeista, heathen -> nem fő vallások hivője. De aztán használatban pagant ateistákra is használják szóval szerintem ez megint olyan, hogy nem kell törödni vele.

2013. jún. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Nem hinném, hogy baj lenne a stílusommal, azért mert nem pumpáltam tele szeretettel a válaszomat. "


Nem kell "szeretettel telepumpálni",de olvasd vissza kérlek és mondd,hogy nem lenéző a válaszod. Különben meg nem értem miért zavar annyira,hogy nem tudtam a kettő közt a különbséget(vagyis ezesetben azt,hogy szinonimák),nyilván Te sem vagy mindentudó.


Utánad ketten tudtak felhozni lehetőséget,hogy mi LEHET a különbség. És szerintem értelmes válaszok,nem puszta okoskodás egyik sem.

2013. jún. 14. 10:29
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Ha logikus nyelvre vágysz tanulj németet!


Sokkal több bajod lesz majd mint az angollal.


De szinonimák minden nyelvben vannak és asszociatív logika szerinti kifejezések is. Az átvitt értelemről nem is beszélve. Egy nyelv akkor szép ha ilyenek is vannak benne. Ez ellen nem tehetsz semmit. Meszox vagy megszöx.

2013. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egy nyelv akkor szép ha ilyenek is vannak benne."


Ezzel nem vitatkozom. Az angollal sincs bajom, ha a tanulást nézzük, könnyen tanulok nyelveket(viszonylag), az angol is jól megy. Csak a kiejtés borzalmas. És a a magyarhoz képest sokkal logikátlanabb. Nem szeretem, de meg tudom tanulni.


Köszönöm neked is a választ.

2013. jún. 14. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:

A "pagan" (peign) az pogány, a másik az olyasmi,

mint az "istentelen"

2013. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal a "heathen"-t inkább civilizálatlan emberekre használják, vallási értelemben pedig a nem keresztényekre.

A "pagan"-t pedig azokra, akik valamilyen pogány vallást követnek.

De igazából szinonimák, mert ha fordítva használja valaki, az is helyes, de inkább így a jellemző.

2013. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!