Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Most leszek kilencedikes. 6 éve tanulok angolt, még egy nyelvet kell választanom. Ezek közül lehet választani: német, francia, spanyol, orosz és latin.

A németet szerettem volna, de amikor ezt elmondtam, mindenki azt mondta, hogy az nagyon nehéz (a nyelvtan, és szerintem durva is). Bár nagybátyámék kint élnek Németországban, biztos örülnének neki, ha ezt tanulnám, és tudnának segíteni, anyukám is németet tanult. Az oroszon gondolkodom még, de az szerintem még bonyolultabb a betűk miatt. Sokan a spanyolt fogják választani, mert állítólag könnyebb mint a többi. A spanyollal mire fogják vinni? Tudják majd azt használni? A francia szép, de szerintem nem állna rá a nyelvem. A latint nem szeretném, nem akarok orvos sem lenni.

Valaki akinek van tapasztalata ilyen téren, tudna segíteni a választásban?



2013. jún. 22. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a német, francia és spanyol közül válassz. A német és a francia szerintem egyformán elég nehéz. A spanyol nagyon hasonlít a franciához, de talán valamivel könnyebb, mint a francia.

Ha vannak rokonaid Németországban, illetve ha tudnának segíteni, akkor ez egy elég jó ok lenne arra, hogy németet tanulj. Esetleg, ha később szeretnél külföldön élni vagy csak kicsit dolgozni, akkor az nagy segítség lenne, ha te is tudnál oda menni hozzájuk.

2013. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Német.
2013. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem felsôfokú nyelvvizsgám van angol,francia és orosz nyelvbôl és ezen kívül 1éve tanulom az olaszt.A francia és az orosz nem nehéz nyelv,elég könnyen meglehet tanulni.Franciát könnyen lehet beszélni is,csak hallgatásra tûnik bonyolultnak.Az olasz is szép,de ha választanom kellene hogy most melyiket tanuljam....a franciát választanám.Remélem segítettem egy kicsit.
2013. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen céljaid vannak, ha már gondolkoztál ezen. Ha nem a fenti nyelveket beszélő országok egyikébe mennél akkor a francia vagy az orosz közül választanék a helyedben, ezekkel az országokkal komoly kereskedelmet folytat rengeteg magyar cég és a németül beszélő álláskeresőkhöz képest töredék, pár %-nyi ember beszél franciául és/vagy oroszul, ezzel ki tudnál tűnni.
2013. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy tanácsot tudok neked adni.

Ilyen háttérrel, hogy anyukád is és a rokonság is németül beszél, ez óriási elöny a tanulásban. De ha nem a németet választod, akkor a spanyolt tanuld. A franciák visszakoznak Magyarországról, most nálunk a spanyolok rúgnak labdába...:))

2013. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Én tanultam spanyolt és franciát is (németet elvből nem tanulok), a francia tényleg nehezebb. Spanyolt tanultam először, és egyszerűen imádom! :) 4 évet tanultam gimiben, most már középfokú nyelvvizsgám van belőle. Én a spanyolra szavazok (még az angolnál is jobban szeretem)! :)
2013. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyolt szerettem volna tanulni,de nálunk nem indult,mert nem volt a sulinak pénze,na mindegy. Így hát maradt a francia,nem szeretem. Nagyon szép nyelv,ezt belátom,de,hogy nem sok logika van benne az biztos,az angolhoz képest meg sokkkal nehezebb. Így itthon kezdtem el a spanyolt tanulni,imádom:)

Német,orosz,latin nálam szóba se jött volna. Spanyolország felé hamarabb kitudok jutni,mint Németbe,plusz Németbe nem is mennék. Szóval neked kell tudnod,hogy melyiket fogod tudni majd kamatoztatni az életben.

Ja és ne aszerint válassz,hogy melyik nehezebb,könyebb,ha szereted,tetszik az a nyelv és érdekel is akkor azt válaszd,mert könyebben fogod tanulni,mint egy könyebb nyelvet amit utálsz.


Én a spanyolt választanám.

2013. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szerinted a német nehéz (miért mondja ezt mindenki?:O), akkor sok sikert az oroszhoz...
2013. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha latintudással nem akarsz orvos lenni, légy pap! :)
2013. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem a németet választom. Nem leszek pap, lány vagyok.
2013. jún. 24. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!