Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egy év alatt...

Lehetséges egy év alatt megtanulni németül a semmiből?

Figyelt kérdés

Az a tervem, hogy ha nem jön össze idén az egyetem, akkor jövőre leteszek egy német középfokú nyelvvizsgát. De az a helyzet, hogy semmit sem tudok németül, viszont akkor azt az egy tanévet szeptembertől május-júniusig csak annak a tanulására szánnám.

Jó nyelvérzékem van egyébként, nagyon gyorsan tanulok nyelveket.

Sikerülhetne?

És ha párhuzamosan még franciát is tanulnék? Abból viszont olyan alapszinten állok most.



2013. jún. 24. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmiből nem hiszem, hogy csak úgy meg fogsz tanulni, de ha a megfelelő segédanyagokat használsz (esetleg tanár, de szerintem nem feltétlenül kell), akkor a semmiről szerintem lehetséges.
2013. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom a német milyen nehéz, de ha van nyelv érzéked simán lehetséges. Én 10 hónap alatt tanultam meg a nulláról középszintre spanyolul (meg is lett a papír). Igaz külön tanárral.
2013. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tanári segítségre gondoltam :D

Egyedül képtelenség lenne, ismerve magamat, mert mindig „elkalandoznék” a tanulástól :D

2013. jún. 24. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtan logikus, gyorsan át fogod rágni magad rajta tanári segítséggel. Minden tanulható.

Lesz is mit tanulni, mert nem könnyű nyelv, de megéri szerintem.

A kiejtés, helyesírás nem olyan vészes, mint angolban vagy franciában, itt is logikus minden.

Viel Erfolg! ;)

2013. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valójában mindig is érdekelt a német, így nem igaz az, hogy semmit sem tudok, mert alapszintű mondatokat el tudok mondani.

A kiejtés angol-francia után semmi, a nyelvtan az orosz után sem lehet annyira meglepő.

Egyedül talán ezek a kilométeres szavak rémítenek meg, meg hogy baromi furcsa és szokatlan szórend!

2013. jún. 24. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
3 szórend van, de szabályszerűen megvannak a kötőszavak, nyelvtani előírások mikor melyiket kell használni. Nem olyan szigorú ám, akkor is értelmes a mondat, ha pl az igét nem a mondat végére hanem a elejére teszed... ez az, amit nyelvvizsgán néznek és pontoznak, a való életben pedig észre se vesznek.
2013. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!