Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes megtanulni? Egyelőre még nem aktuális a dolog, de majd valamikor választani szeretnék egy idegen nyelvet, amit tanulhatok.

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki mit gondol, mely nyelvek fontosak/érdekesek.

Ezt amolyan közvélemény-kutatásnak szánom, mindenkinek a véleménye érdekel (ha szeretnétek, akkor persze magyarázattal), mindenkit felpontozok, és kérem, hogy egymást se pontozzátok le, mert pont hogy arra vagyok kíváncsi, hányan hányfélét gondolnak erről.

Az eltérő véleményeket szívesen látom, mindent megfontolok! Köszönöm.


2012. dec. 25. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amelyik érdekel. Hiába hasznos egy nyelv, mert ha nincs motivációd, még esetleg vért izzadva megtanulhatod, de igazán hasznosítani nem tudod.
2012. dec. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1. ANGOL: Világnyelv, a legtöbb software nyelve és szükséges.

2. NÉMET: Erős a német cégek befojása és jelenléte itthon, nagy ELŐNY a német nyelvtudás.

3. OLASZ: Szép, dallamos és a kultúrális háttér miatt is élvezetes nyelv.

4. FRANCIA: Ők a legtöbb nemzetközi cégnél "állam az államban" pozíciót töltenek be. Érdemes beszélni.


Én ezt a 4 nyelvet beszélem egy nemzetközi cégnél. Az első 2 hasznosságuk miatt volt indokolt. Mikor kezdtem?

1. Angol: 12 évesen

2. Német: 16 évesen

3. Olasz: 22 évesen

4. Francia: 26 évesen (2 éve)


Az OROSZ még hasznos lehet, de a célom a NYUGAT és nem a KELETI orientáció, így ázsiai vagy keleti nyelvek felé nem fordultam!

2012. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondasz konkrétumot, akkor angol, német , francia. De ha Svédországban akarsz élni, akkor nyilván svédül.
2012. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Direkt nem mondtam konkrétumot, mert nem akarlak befolyásolni titeket. Tényleg az érdekel, hogy ki mely nyelveket tartja hasznosnak, szépnek, fontosnak... Igazából bármi miatt tartjátok jónak, az érdekel. :)


Köszönöm amúgy a válaszokat, jöhetnek még! :)

2012. dec. 25. 23:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Angolt mindenképpen érdemes, sőt kell is, hiszen ő a világ nyelv :) viszont mindig is azon a véleményen voltam (személyes tapasztalat alapján), hogy az angol ELŐTT érdemes egy másik nyelvet tanulni, németet esetleg vmilyen újlatint. Ezek nagyjából nyelvtanilag nehezebbek, mint az angol, és ezek után utóbbi kifejezetten könnyű lesz.

Itt Európában az angol mellett a németet illetőleg a franciát célszerű tanulni. Ha üzleti szempontból nézzük, akkor a német után jöhet az orosz is. Én angol és német után kezdtem az olaszt, abszolút csak hobbiból. Semmilyen üzleti vagy hasonló célom nincs vele. Nagyon tetszik a nyelv, és 2 fontos nyelv után úgy érzem, már választhatok tetszésből és nem hasznosságból. Bár az is igaz, hogy egy olasszal még mindig többre megyek, mint mondjuk egy kurd nyelvvel :)))

2012. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 webnyelv ***** válasza:
100%

Függ a konkrét terveidtől, mire akarod és hol használni a nyelveket.

Az angolt mindenképpen érdemes, aztán a németet. Van, akinek az agya nem képes befogadni vagy az angolt, vagy a németet, ő természetesen az egyiket a kettő közül. Tehát először is ez a kettő.

Másodszor: Aztán az oroszt mondják, hogy nagy jövője van, meg a francia. De a kínai, arab is eléggé hasznos lehet.

Aztán, még az olasz lehet aránylag hasznos itt Magyarországon.

Hasznosság szempontjából kb. ennyi. Írod, egy nyelvet választhatsz, tehát nem kettőt vagy többet, ez kicsit kár. Így többnyire vagy az angol, vagy a német lesz a nyelved, nagy valószínűséggel. Ha több nyelvről lenne szó, akkor angol és/vagy német után akkor már érdemes a hollandot megtanulni, mert az angol és német után nagyon könnyű és érdekes. Hogy mennyire hasznos, az jó kérdés, de állítólag azt is lehet használni hazánkban is. De az angol után az újlatin nyelveket is már könnyebb megtanulni, tehát angol után a francia vagy olasz is célszerű és könnyű. De ha olaszt vagy franciát tudsz már, érdemes a másikat is megtanulni, annyira hasonlít egymásra a kettő, annyival könnyebb. Ha pedig az orosz mellett döntesz, azután egy másik szláv nyelv lenne nagyon könnyű, hasznossága vitatható.

A spanyol sajnos, tudtommal nem nagyon hasznos itt hazánkban vagy Európában, mert Spanyolországon kívül nem nagyon beszélik itt, csak Amerikában, de az is nagyon szép nyelv.


És tényleg fontos az is, melyik nyelvet tanulod szívesen, melyik tetszik.


Engem is érdekelnének az enyémmel ellentétes vélemények, és hogy miben nem jó, amit gondolok.

2012. dec. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt és németet illetően tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal, hiszen angol nyelvtudás nélkül amai világban... hát, aligha fogod vinni bármire.

17 éves vagyok még csak, de már most látom, hogy mennyire hasznos és jó, hogy tudok angolul. Németet 3. éve tanulok, ami megint csak egy pozitívum, hiszen ha találkozok egy honlappal, nem értek mindent, az új szavakat automatikusan megkeresem, és meg is jegyzem.

Minél több nyelvet tudsz, nem csak avilág, de az internet is annál jobban megnyílik.

Amit javasolnék még, az a japán. Bár a sok jel miatt elrettenthet a tanulás, de ha egy bizonyos szintre eljutsz, onnantól már csupa élvezet, és érdekesség. Ráadásul a nyelvtana nagyon hasonlít a miénkre, és a kiejtéssel sincs bajunk a magyar abc-nk miatt.

Egyre többet beszélik rádióban, tévében, hogy mennyire fontos nyelv kezd lenni, és már nem egy olyan állással találkozott anyukám, ahol konkrétan japánul tud emberekre volt szükségük.

Ritka az ilyen hazánkban, ezért meg is becsülik, fizetésben egyaránt.

Ha egy keleti nyelvet tudsz (akár japán, kínai, koreai, thai...), már több esélyed van.

2012. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nekem kifejezetten tetszik, hogy ennyiféle vélemény megjelent már. :)

Valóban, minden nyelv hasznos lehet, vagy egyszerűen csak szép, vagy bármi kötődés miatt érdekes...

2012. dec. 26. 12:02
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt Magyarországon az angol és a német a leghasznosabb jelenleg. Az angolnál az kimaradt érvként, hogy kultúrák közötti közvetítőnyelv. Ha egy nemzetközi társaságba csöppensz (netes fórumok, nyaralás, itt tanuló külföldi diákok, nemzetközi előadások, konferenciák, Sziget fesztivál vagy bárhol máshol), akkor az esetek nagy többségében angolul beszélgethetsz a többiekkel.


A fentieken kívül én tanulok még franciául, ami szintén fontos nyelv (pl. diplomácia, olimpia...stb.). De nem emiatt kezdtem el, hanem szimpla érdeklődésből. Szerettem volna egy újlatin nyelvet is tudni, és a franciára adódott is lehetőség. Szép nyelv, sok anyag van hozzá akár a neten is és szerintem az angol-német páros után gyerekjáték.

2012. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Na, hát akkor most már elárulom, hogy én is a francia felé hajlok. :)

Csak nekem azt mondták, hogy elég nehéz... :s

2012. dec. 27. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!