Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára készülés tanfoly...

Nyelvvizsgára készülés tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés
Szóval, szeretném nyáron letenni az angol középfokút. De minden ismerősöm járt előtte angol órákra. Szerintem is jó lenne, mert úgy érzem, hogy szükségem lenne rá. Csak az a baj, hogy drágák szóval nem tudjuk kifizetni. A vizsgát is alig.. Hogyan tudnék nyáron gyakorolni, hogy biztos meglegyen? (katasztrófa lenne ha megbuknék és újra ki kéni fizetni..)

2013. jún. 26. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok nyelvvizsgát hirdető iskola oldalán vannak fenn próba feladatok, amik ugyanolyan típusúak, mint amik a vizsgán lesznek. Azokkal jól lehet gyakorolni. Vagy esetleg emelt szintű érettségi feladatokat gyakorolni, azoknak fenn van a megoldása is, le tudod ellenőrizni magad.
2013. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legfontosabb szabály: hidd el, h meg tudod csinálni. Vizsgára úgy menjél, h azt mondjad, h a lehető legjobban felkészültél rá :) Ha a te esetedben a magabiztosság meg van, akkor valóban nem kell nyelviskola vagy külön tanár, ill. fel tudod magadat készíteni, akkor simán sikerülni fog :) Írtad, h szükséged lenne rá... Szerintem csak a félelem beszél belőled, h mindenki járt külön órákra, csak te nem.(nekem is meg volt már ez a korszakom, szal ismerem az érzést :))... Az alapokat már elsajátítottad, szóval már csak ezeket az alapokat kell fejlesztened :) Olyan sok angol oldal van, szal simán a neten keresztül is tudsz tanulni.


ui. Én is nyár végén szeretném letenni a német gazdasági és üzleti szaknyelv vizsgát és én sem fogok járni magántanárhoz/nyelvsuliba. Tudom, h mit kell még tanulnom, hol kéne még fejlődnöm. Főleg szavakat kell még tanulnom, amit valjunk be nyelvsuliban nem magolják be helyettem ;) Illetve még tavaly elmentem egy ilyen vizsgafelkészítő tanfolyamra és hát az ég világon semmi újat nem tanultam, szó szerint értelmetlen volt kiadnom rá a pénzt...

Szal magabiztosság, kitartás (a nagy melegben duplán), és tanulj sokat!!

2013. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért érdeklődj utána hogy hol vannak a közeledben olyan önképző körök ahová el lehet járni gyakorolni beszélgetni.


Ez a szemétség egyébként a nyelvvizsga kötelezettségben. Azok akik el tudnak menni egy célirányos tanfolyamra simán megcsinálják úgy hogy egyébként megszólalni sem tudnak az adott nyelven. Akik meg nem tudnak drága tanfolyamokat ki fizetni azok ha középszintű is a tudásuk elhasalnak valami apróságon.

2013. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a kreatív angolt. Neten is fent van.
2013. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!