Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire előnyös négy különböz...

Cristo kérdése:

Mennyire előnyös négy különböző nyelvcsaládba tartozó nyelv megtanulása/használata?

Figyelt kérdés

Mennyire előnyös, ha szeretnék négy nyelven megtanulni beszélni, de mind a négy nyelv más nyelvcsaládba tartozik: angol (germán); olasz (újlatin); orosz (szláv); török (türk).

Jelenleg angolból vagyok egy olyan B2-es szinten, olaszból A2-n, oroszból A1-n, a törököt pedig majd valamikor későbbre tervezem. Németet is tanultam 5 évig, de már nem szeretném folytatni, nem bírom a németet (bár németből jobb voltam, mint jelenleg olaszból, de ma már nem tudok belőle annyit).

...és bár elvileg könnyebb egy nyelvcsoporton belüli nyelveket megtanulni, mint különbözőeket. Meg mennyit számít az, hogy az angol, az olasz és az orosz indoeurópai, csak a török altáji?



2013. júl. 3. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tanuld így, nem fog gondot okozni.
2013. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 webnyelv ***** válasza:
100%

Az angol és az olasz így is nagyon segítik egymást, sok a hasonlóság, nyelvtanban és szókincsben is.


Az orosz esetrendszer, mivel már tanultál németet, nem lesz annyira vadidegen. Elvétve az oroszban is előfordulnak hasonló szavak, mint az olaszban vagy az angolban, itt-ott talán még a nyelvtanban is akadnak ismerős dolgok (Pl. az angol "one of", olasz "uno di" megfelelője az oroszban "odin iz" - nem tudok itt cirill betűkkel írni).


A törökről nem tudok nyilatkozni, az egészen más lehet. De török helyett szerintem érdemes lenne vagy valami más szláv nyelvet, vagy egy másik újlatin/germán nyelvet tanulni. Én pl. a franciát javasolnám nagyon a török helyett, talán hasznosabb is.

2013. júl. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.

Talán majd még meggondolom, hogy török legyen, vagy valami más... (Bár én megpróbálkoznék a törökkel, de ha nagyon nem fekszik, akkor majd választok másikat.)

2013. júl. 3. 15:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy az biztos, hogy vannak az angol, olasz és orosz között hasonlóságok (pl.: szavak; kifejezések), de a török ezektől szerintem nagyon eltér (nem ismerem a török nyelvet, de legfeljebb valami angolból átvett "szlengek" lehetnek benne).
2013. júl. 3. 15:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon gondolkodom, mi legyen a 4. nyelvem, és hasonló a dilemmám. De szerintem nem az alapján kell választani, hogy mi mennyire "könnyű", mert ez relatív! Ha érdekel, tetszik és szereted, akkor könnyű. Ha utálod, akkor kínlódás.

Nekem német, angol és spanyol után kellene valami...

2013. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 webnyelv ***** válasza:
100%
5. Neked a franciát tudnám ajánlani.
2013. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, én pont a francia felé hajlok amúgy, szóval ezt jól eltaláltad. :)

Örülök, hogy ezek szerint más is úgy gondolja, hogy azt lenne érdemes.

2013. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 webnyelv ***** válasza:
100%
7. Spanyol és angol után már elég könnyű lenne a francia. Bár az olasz is, csak az annyira hasonlít a spanyolhoz, hogy fejreáll tőle az ember és összezavarodik, legalábbis én így voltam vele.
2013. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg (szerintem) a francia hasznosabb, mint az olasz, mert 1. több országban, többen beszélik, 2. az UNIO (egyik) nyelve
2013. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Végül is a francia tényleg hasznosabb ezen szempontok alapján; de én bevallom irtózok tőle. Az az írás meg kiejtés ami ott van... Én fel nem t'om fogni hogy lehet azt megtanulni. (Jó, persze az angol is máshogy ír mint amit ejt, de szinte már a "vízcsapból is az folyik", meg azt SZINTE mindenki beszéli.)
2013. júl. 5. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!