Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó franciások, itt hogy van...

Jó franciások, itt hogy van az egyeztetés?

Figyelt kérdés

je ne savais que quelle heure il eut été: nem tudtam,hány óra lehetett.Tudom it nem emrt hímnemű de ha nőnemű lenne?

Mert ez avoirral van nem kell? étre nél kell nem?

És az hogy Tu as été petite? azt hogy? belezavarodtam itt a dolgokba már.



2013. júl. 8. 22:25
 1/3 A kérdező kommentje:
ez első mondatból a PAS kimaradt
2013. júl. 8. 22:27
 2/3 webnyelv ***** válasza:
100%

Avoir mellett nem kell egyeztetni: il eût été, vagy elle eût été, mindegy. Vö: Il a été, elle a été. Ugyanígy: il a parlé, elle a parlé. De: Il est sorti, elle est sortie.


Il est petit. Elle est petite.

Il a été petit. Elle a été petite.

Avoir mellett a participe passét nem egyeztetjük. Viszont a létige akármilyen igeidőben van (és amúgy az avoir-ral képzi az összetett igeidőit, ez most nem lényeges), a melléknevet egyeztetni kell azzal, amire/akire vonatkozik:

La petite fille. La fille est petite. La fille a été petite. La fille aurait été petite.


(Látom, sok volt neked tegnap ez a subjonctif plus-que-parfait. :) :D )

2013. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen teljesen összekavart,amit eddig tudtam aztis összekavartam:D:D
2013. júl. 9. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!