Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik francia nyelvkönyvet...

Melyik francia nyelvkönyvet ajánlanátok egy felnőtt, kezdő nyelvtanulónak itthoni, önálló nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Hallottam az Allons-Y könyvről, illetve a France Euro Express sorozatról.


Utóbbit inkább gyerekeknek szánhatták, ahogy bele is lapoztam könyvesboltban.

Az Allons-Y könyv komolyabbnak, bővebbnek tűnt.


Akár ezek közül, akár általam nem említettek közül melyiket ajánlanátok?


Szerző és cím érdekelne.


Merci beaucoup. :)


2013. júl. 9. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az Allons-Y a legnépszerűbb. A legtöbb franciatanár is ebből tanít, ahogy hallom.
2013. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Én is azt néztem ki magamnak eddig.

De várom mások véleményét, tapasztalatát is még.

2013. júl. 9. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyedül tanultam meg franciául, mindkét könyvsorozatot végigvettem, nekem nagyon tetszettek. Az Allons-y annyiból praktikusabb, hogy lehet hozzá kapni tanári kézikönyvet is, ami egy kis füzet, és kizárólag a megoldások vannak benne, így mindig le tudod ellenőrizni, hogy jól oldottad-e meg a feladatokat.
2013. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a legutóbbi választ is!


Megkérdezhetem, hogy kb. mennyi idő alatt lehet átvenni az Allons-Y I. kötetet pl. napi 2 óra tanulással, olyannak, aki csak abból tanul?


Igen, a helyes megoldókulcs is nagyon fontos, főleg önálló tanulásnál. Gondolom, van hozzá megvehető hanganyag is. :)

2013. júl. 9. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, van hozzá hanganyag is, anélkül nem is érdemes elkezdeni, pláne nem egyedül. Nem tudom, mennyi idő alatt lehet megtanulni, mert én párhuzamosan több könyvet is tanultam, hol az egyikből, hol a másikból tanultam egy-egy leckét, attól függően, épp melyikhez volt hangulatom. Az említett kettő mellé még letöltöttem a Relaxa Villám tananyagait, és a [link] oldalról is egy csomó leckét. Utóbbinál a leckék angol nyelven magyaráznak, és fizetős az oldal, de regisztráció után egy hétig ingyen hozzáférsz mindenhez, annyi idő alatt meg az összes fent lévő anyag kényelmesen letölthető a gépedre.
2013. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 reptoid ***** válasza:
Mondjuk azért az allons-y 1 mellé nem árt a france euro expresst is nézni vagy azzal kezdeni, mert az allons-y van olyan száraz és dögunalmas, hogy pikk-pakk megutálod a nyelvet :D A france euro 1,2 után jöhet bátran az allons-y 2 szerintem.
2013. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!