Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! (Akik a 0-ról...

Angolosok! (Akik a 0-ról indultak és lett belőle egy közép-vagy felsőfokú nyelvvizsgája) Ti hogy tanuljátok és sajátítjátok el a nyelvet?

Figyelt kérdés
Gondoltam a szókincsre az igeidőkre és arra hogy mennyi idő alatt tudtátok ezeket elsajátítani!

2013. júl. 16. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én csak középfokú nyelvizsgáig jutottam el, de ami nekem nagyon sokat segített, hogy sorozatokat néztem angolul, kezdetben magyar felirattal, utána angolra váltottam. A szókincs fejlesztésben szerintem nagyon fontos, plusz, ha angol felirattal nézed akkor láthatod miképp szerkesztik a mondatokat, milyen helyzetekben használják ilyesmi. A nyelvtanra nincs jobb módszer, mint, hogy leülsz és átolvasod megpróbálod megérteni miért is használjuk pl a folyamatos jelent. A nyelvtani részre tudok ajánlani egy tök jó kis oldalt: [link] -> nekem ez nagyon sokat segített!
2013. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 timera válasza:
100%
kb én is tök ugyanez,mostanában csak angol felirattal nézek japán filmeket,fontos,hogy csak olyan filmet nézz amihez kedved van,kezdetben csak olyan filmet nézzél meg angol szinkronnal,angol felirattal amit már láttál,fontos,hogy tudd miről beszélnek
2013. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Audio bookot hallgattam filmeket néztem, híreket olvastam és sokat gyakoroltam a beszédet.
2013. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, olyanokat kérdeztél, akiknek már meg van a középfokot, de én is nulláról kezdtem, és nekem a kreatív angolt javasolták nagyon sokat, kicsit monoton, de szerintem is nagyon jó. Nyelvtannak sokat segít az oxford angol nyelvtan tk, az feladatgyűjtemény is egyben, vagy, ha ingyenest akarsz, és nagyon nem értesz vmit még arra nekem is az english today - népszabadság kiadását javasolták.

Illetve, amit a többiek is mondtak, sok-sok filmet és sorit nézek, feliratosan...én régebben utáltam úgy nézni, de azóta rájöttem, h sokkal élvezetesebb is...nem csak az angol miatt.

Még, amit javasoltak nekem, dalok hallgatása/megtanulása...egy csomó fenn van youtubeon úgy, h le van írva szöveg is. Egyszerűbb megjegyezni úgy a mondatokat is.

2013. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És aki nem rendelkezik olyan bő szókinccsel, az ne is lásson inkább hozz? vagy mindenféleképpen érdemes? :)

Köszönöm a kommenteket amúgy : )

2013. júl. 18. 22:37
 6/9 A kérdező kommentje:
*hozzá
2013. júl. 18. 22:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Ha a sorozat nezesre gondolsz erdemes elkezdeni mert nagyon sok szot megtudsz beloluk. De nem feltetlen a nyomozos, orvosos sorozatokat ajanlom mivel azok eleg konnyen elvehetik a kedvedet az egesztol. :D
2013. júl. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
En igazabol Amerikaban tanultam meg angolul a minden napi eletben, de a tv nezes es az olvasas nagyon sokat segitett. Mert ha olvastam egy konyvet es nem ertetem egy szot lehet hogy kicsit kesobb, de rajottem a jelentesere. A nyelvtani resz az ugyan ez, latod hogy hogy kell hasznalni es az alapjan te is megtanulod.
2013. júl. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4/8-as voltam: ha sorikra gondolsz...én bő szókincs nélkül kezdtem el, engem nem kavart meg, de olyanokat néztem, amik érdekeltek is.
2013. júl. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!