Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol fejlesztése filmnézéssel...

Angol fejlesztése filmnézéssel, de hogyan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl egy filmet angol szinkronnal nézek. Nagyjából megértem, de vannak benne üres foltok, meg nem mindent mondatot értek. Rakok rá angol feliratot, így látom hogy mit mondanak, mit hogyan ejtenek, de az ismeretlen szavakkal mi van? Azokat hagyjam? Mert ha nem tudom kikövetkeztetni a szövegkörnyezetből, akkor nyilván nem vágom mi az a szó, de olyan nincs hogy 3 percenként megállítok egy filmet hogy szótárban megnézzem mi az.

Fog ez változni, ha sok filmet nézek angol szinkronnal és felirattal, vagy szótárba nézzem csak mit jelent az az egy-egy szó amit nem értek?ó, vagy mi?



2013. júl. 18. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerős probléma... Én inkább sorozatokat nézek így. Egy pár részt még angolul, magyar felirattal szoktam. Ezzel már jónéhány szót, kifejezést megtanulsz. Utána már angol felirattal, csak ha amegértés miatt fontos, akkor teszem félre, és online szótárban megnézem. Az évad végére már csak két-három alkalommal kell megállítani.
2013. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Már pedig ez van! Meg kell állítani és meg kell nézni a szótárban. Ha nem tudod megjegyezni akkor ki kell írni!


Akinek ez nem tecc annak irány a szómagolás az ágyon fekve...

2013. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!