Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi a naponta...

Szerintetek mennyi a naponta reálisan megtanulható szómennyiség egy idegen nyelvből egy átlagember esetében?

Figyelt kérdés

Olvastam blogokat és fórumokat is erről.

Vannak, akik azt mondják, hogy a napi max. 10 szó a reális.

Mások azt mondják, hogy a napi 10 szó tanulással semmire nem lehet jutni, és inkább 30-50 szó / napot számolnak reálisnak. De vannak, akik túlzásba (?) esnek és azt mondják, hogy a napi 100 szó megtanulása is lehetséges.



Ti szerintetek mennyi az a napi szómennyiség, amit meg lehet tanulni végletekbe esés (irreálisan kevés/sok) nélkül?


2013. júl. 18. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

tanulni bármennyit de hosszú távon megmaradni 5-10 fog belőle

ezért rossz kihagyni akár 1 napot is mert nincs turbó üzemmód

egyébként napi 10 szó baromi sok ha akár pár hónapig csinálod

viszont ha sokkal többet próbálsz megtanulni, akkor esetleg 5-10 év múlva alig fogsz emlékezni valamire

inkább az a lényeg h napi szinten használd azt a nyelvet egyre magasabb szinten

2013. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha szódolgozatra tanulok, akkor megtanulom egy este alatt a 70-100 szót, viszont ha azt akarod, hogy meg is maradjon, akkor elég a 30 is.

Viszont a 10 az nagyon kevés szerintem.

2013. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bakker rosszat raktam be :/

Ezt akartam, inkább a hogyan mint a mennyit témakörben


[link]

2013. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Vannak nagyon könnyen megjegyezhető szavak, és vannak amelyeket még leírni is bonyolult.

Én azt szoktam, hogy ha épp olyanom van, hogy sokat van kedvem megtanulni, akkor másnap, vagy egy következő alkalommal az akkori szavakhoz a régebbiekből beszúrok 1-1-et, ismétlés képen. Úgy összességében 7-20 között szoktam, persze ezt csak magamtól mert más a szódoga meg hasonlók, olyankor ami fel van adva azt kell megtanulni, viszont hónapok, főleg évek múlva azoknak csak a töredékei maradnak meg.

2013. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Napi 10 szó szerintem baromi sok. Szavakat tanulni hatékonyan csak úgy tudsz, hogyha folyamatosan ismétled őket. Egy idő után, ha minden nap csinálod annyi felgyülemlik, hogy kizárt, hogy leülepedjenek normálisan.


Próbáld ki magad, de először ne akarj sokat, mert abból csak kudarc lesz az elején.

2013. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Akkor 10-es bontásban napi 30. :)

2013. júl. 19. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!