Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tavaly tavasszal érettségiztem...

Tavaly tavasszal érettségiztem. Lehet ehhez most (egyetemistaként) utólag újabb tárgyat hozzávenni? (egy nyelvi emeltről lenne szó, nyelvvizsga kihelyettesítésére)

Figyelt kérdés

Amikor érettségiztem, akkor ugye megvolt, h milyen tárgyak kerültek be az érettségi-bizonyítványba (amikből akkor érettségiztem, vagy amikből előtte előrehozottan). Ugyanakkor most jól jönne nekem, ha lenne még egy meghatározott nyelvből egy középfokú nyelvvizsgám; és mivel a rendes nyelvvizsgáért fizetni kell, az érettségiért meg nem, ezért szívesebben tennék ebből a nyelvből is előrehozott érettségit (emeltről lenne szó), mint h egy nyelvvizsgára fizessek be belőle. (Ez kedvezőbb lenne nekem anyagilag...)

És az a kérdés, h ezt így lehetne-e utólag, h már ugye leérettségiztem, és egyetemista vagyok... Mert fél füllel hallottam annak idején vmi olyat, h utólag is lehet érettségizni, de nem tudok semmi pontosat...

(Csak a tervezgetés szintjén van a dolog, szal nem olyan gáz az se, ha nem lehet... Csak így gondolkozgatok, h hogy lehetne csinálni a dolgaimat. xD)



2013. júl. 27. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
az "előrehozott érettségi" kifejezést nem értem a mondandódban, hiszen Te már leérettségiztél, így ez nem előrehozott semmiképpen sem. gondold át, hogy nem jársz-e jobban egy nyelvvizsgával, UGYANIS NEKED MÁR AZ ÉRETTSÉGI IS PÉNZBE KERÜL.
2013. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jav.: nyilván nem előrehozott, hanem utólagos érettségit szeretnék ebből, a többi nyelvből volt előrehozott... :D
2013. júl. 27. 17:15
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, h pénzbe kerül-e utólag az érettségi... Akkor tényleg, lehet, h inkább nyelvvizsgát kéne...
2013. júl. 27. 17:15
 4/16 A kérdező kommentje:
(Te egyébként hamarabb megtaláltad a hibát a kiírásomban, mint h én egyáltalán megnyitottam és újra átolvastam volna... :D (Másra gondoltam akkor, azért használtam a rossz szót...) Gondoltam, hirtelen javítom; és amikor azt elküldtem, akkor a te válaszod már időrendben előrébb volt... Gondoltam, ez nem lehet igaz... :D)
2013. júl. 27. 17:18
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha már leérettségiztél, minden más kiegészítő, póló, javító, szintemelő, stb, érettségi, bármilyen tárgyból sok ezer forintba kerül, és lehet hogy semmi értelme mert sok helyen nem is számíthatod be.
2013. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De mért ne számíttathatnám am be? Attól függetlenül középfokú nyelvvizsgának számítana, h utólag tettem, nem? Amire én szánnám ezt, ott meg egyszerűen a pontszám kéne abból, h van nyelvvizsgám (ill. h több nyelvvizsgám van -> több pont)... Nem újra felvételizni akarok, vagy ilyesmi...

De csak kérdezem... xD

De ez alapján mégis max. csak akkor érné esetleg meg, ha annyival olcsóbb lenne, mint a nyelvvizsgák...

(Am meg ez max. 2014. tavaszán lenne nekem aktuális, mert addigra tudnám úgy felhozni ezt a nyelvtudásomat... Még nagyon nem vagyok középfokon vele... xD De ettől is függ, h mennyire intenzíven tanulom...)

2013. júl. 27. 17:26
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg pénzbe kerül, ezt én is tanúsíthatom. Ha a közoktatásban tanulnál, tehát egy középiskolával állnál jogviszonyban pl. OKJ-s szakmát tanulnál, akkor ingyen lenne, de ha a felsőoktatásban tanulsz, akkor már fizetni kell akkor, ha érettségizni szeretnél valamelyik tárgyból. Én egyetemre járok, érettségit szerettem volna németből is, és a sima középfokú 15000 forint volt, a felsőfokú szerintem min. 2-3-szor ennyibe kerül, de ennek azért nézz utána.

Szerintem, ha a nyelvvizsgáért fizetsz az már jobban megéri.

2013. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanolyan érettséginek számít attól, hogy utólag csináltad. Ha pl. már van belőle középfokon érettségid és csinálsz pl. javítás céljából még egyet, de a második rosszabbul sikerülne, akkor azt akár össze is tépheted, mert azt mutatod be a kettő közül amelyiket akarod. Viszont, ha szintemelővel csinálod, akkor már a középfokú úgy tudom, hogy érvényét veszti és onnantól az emelt szintű számít.
2013. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nincs belőle középszintűm...

De egyébként csak az emelt szintű számít középfokúnak (nem felsőnek!), ha középszintű meg semmilyennek...

2013. júl. 27. 17:33
 10/16 A kérdező kommentje:
Na jó, mindegy, akkor nem erőlködök ezzel, hanem elfelejtem, és inkább olyanban gondolkozok, aminek van értelme... xD (Ennek akkor lett volna, ha ingyenes lett volna.)
2013. júl. 27. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!