Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga nehéz? Letette...

ECL nyelvvizsga nehéz? Letette itt már ezt valaki? Mennyi ideig tartott a felkészülés? Melyik a legnehezebb része?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem nehéz, én másfél éve tettem le. Akkor már azt hiszem, 8 éve tanultam az angolt suliban, emellett 4 évet különtanárral is a suli mellett. A legnehezebb része talán a szöveghallgatás, mert tényleg nagyon gyorsan beszélnek, viszont a szóbeli is elég szivatós tud lenni, ha egy nagyon gáz partnert fogsz ki. (például nem hajlandó megszólalni vagy csak olyan témáról beszél, amiről neked gőzöd sincs)
2009. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

húúú, hát azért 8 év az nem semmi!

Te akkor már felsőfokúra is mehettél volna akár.

2009. okt. 23. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Hát az, hogy valaki milyen szinten beszél egy nyelvet nem attól függ, hogy mennyi ideje tanulja. Ha kidobnak angliába 1 évre nulla nyelvtudással, akkor is felsőfokúval jössz vissza.
2009. okt. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Mindkét nyelvvizsgámat az ECL-el csináltam.

Angol: 1 év heti 1x 90 perc tanulás után (nulláról kezdtem) simán meglett. Hallás utániból voltak nagyon sokan ismételni, sok angol filmet kell nézni.

Német: 8 év nyelvtanulás majd 3 év kihagyás után 3 hónap volt a felkészülés, utána sikerült.


Szóbelin az se gáz ha kuka a partner, csak legyél kezdeményezős és bombázd kérdésekkel. :) Ha látják, hogy te tudsz és aktív vagy csak a másik gáz, attól még meglehet (a 76%-os szóbelim angolból úgy lett meg, h a másik csaj nem jött el, így a következő pároshoz kerültem - kb 3 szót tudtam kihúzni belőlük, mert nem nagyon voltak felkészülve).

2009. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
a felsőfokúm nekem ECL, nem volt nehéz se a szövegértés, se a beszélgetés, de 9 éve tanultam angolt. ajánlom mindenkinek, bár a TELC (középfokum) se volt nehéz, de az ECL nekem jobban bejött...
2009. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!