Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Certificate in Advanced...

Certificate in Advanced English nyelvvizsga felkészülés?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az szeretném megkérdezni, hogy szerintetek (főleg aki esetleg már meg is csinálta) esélyes az, hogy erős középfokról (telc nyelvvizsgám 91%-os lett 4 hónapja) fél év alatt felkészüljek külön tanárral és napi 2-3 óra angolozással a címben említett vizsgára? Nagyon fontos lenne, nem csak a + pont miatt, hanem a presztízs miatt is illetve, maga a nyelvtudás is nagyon kéne.



Tudnátok véleményeket, tanácsokat írni?


Köszi előre is :)


2011. aug. 7. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a TELC B2 az nem egy erős középfokú tudás, hanem egy nagyon erős alapfokú sajnos.:o(

De szerintem ne aggódj, menni fog ez a vizsga fél év alatt, ha tényleg ráfekszel.

Próbálj mindig mindent már a gyakorlás alkalmával is minél választékosabbak, minél szebben kifejezni, mert ott erre nagyon rámennek.

Nyelvtanról nem ejtek szót, mert, hogy abból mindent tudj az alap.

A listeningnél nagyon erősen ajánlottak a BBC és a CNN adásai, én azok által készültem fel.

ha nem értesz mindent elsőre nem baj, de naponta szigorúan legalább két órát hallgass angol szöveget anyanyelvűektől.Sorozatok stb, a BBC a SKY vagy a CNN azért jó, mert azokkal a témákkal leszel képbe angolul amikről a viszgán beszélned kell.

A vizsgától nem kell megijedni, kedvesek, ezen a szinten már nem magyarok vizsgáztatnak hanem britek.Illetve nálam volt bent egy magyar nőci is, de ő nem igazán csinált semmit.

2011. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vállalok felkészítést nyelvvizsgára, a legjobb haverom is hozzám járt, abszolút 0 angoltudással...elsőre meglett neki :)
2011. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a Cambridge CAE? Én ezeket a feladatokat találtam hozzá, amikor készültem az Euro C1-re. (Bár a Cambridge C1 jóval nehezebb, mint az Euro)

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Köszönöm a tapasztalatokat, és a véleményeket! Igazából azért írtam erős középfokot, mert azért azóta is (4 hónap) fejlődtem valamit, ugyanis folyamatosan nyomom az angolt, csak most lehet még keményebben ráhajtanék a dologra.


Egyébként nekem az a furcsa, hogy kerestem cae vizsgákról videót és pl. az egyik szóbeliről ezt találtam: http://www.youtube.com/watch?v=ynSSXczslcU Na most jelenleg ezeknél én sokkal jobban beszélek ez szinte biztos. Persze lehet hogy izgultak meg ilyesmi, viszont a videón látottaknál én biztosan többet tudnék. Jó pár alkalommal használtam már az angolomat egyébként, szoktam skype-on is beszélgetni emberekkel innen-onnan, és általában azt mondják, hogy egész jól beszélek. Amire egyébként még rá kell gyúrni az a nyelvtan, ugyanis biztosan nem tudnék most referenciakönyv szerűen felmondani egy rakat szabályt, és gondolom itt azért a kivételekre rámennek rendesen.


Ami még kérdéses nálam az a szókincs, mert azt hallottam hogy igen változatos, és bő szókincset kérnek. Persze a középfok (vagy erős alapfok, nézőpont kérdése :D ) az nem okozott gondot semmilyen szinten, tehát szinte mindent értettem.


A hallgatás részét azt a BBC-vel szoktam gyakorolni, igaz annyira nem sokat, de mostantól napi 1-2 órát biztosan hallgatni fogom.


Egyébként szerintetek (tudom, ez a fallekaparós kérdés, de... :D ) hány szó az a mennyiség amennyi azért szükséges erre a vizsgára? És hogyan tanuljátok? (listából, megragad könyvből, cikkekből, filmekből. vagy vegyesen? stb.)


Köszönöm, tanárom az lesz, nem is akármilyen (azt hiszem neki megvan a proficency, még itt Pesten sem nagyon találtam több ilyen tanárt) :)


Köszi utolsónak a linkeket, feltétlenül át fogom őket tanulmányozni!

2011. aug. 7. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
A B2-es szint a középfok, szóval neked a 91 %-os eredményeddel valóban erős középfokú tudásod van. Ilyen eredménnyel egy kis felkészüléssel akár most is sikerülhet a CAE, nekem a volt tanárom, aki egyébként készített erre a vizsgára fel embereket, azt mondta hogy a közéfokúból kb. 15-20 %-ot le kell vonni, és megközelítőleg olyan eredményt érnél el a felsőfokún. Mellesleg rengeteg felkészítő anyag van a vizsgára, Complete CAE, Objective CAE, ezek nagyon jó könyvek, tele jó tanáccsal, és vizsgafeladatokkal. Sok sikert hozzá! :D
2011. aug. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Első vagyok.

Azt hiszem félreértettél, nem ledegradálni szerettem volna a nyelvtudásodat, csak ha azt vesszük alapul, hogy milyenek a Cambridge követelményei egy TELC B2 tényleg nem üti meg az ottani középfok szintjét, nem elsősorban a kommunikációs részen, hanem a nyelvtanin és a szövegalkotási területen.

Az unokaöcsém TELC-en volt ezért van csak összehasonlítási alapom.

Én nem voltam a Cambridge középfokúján, csak a felsőfokút csináltam meg, de velem együtt vizsgáztak egy páran és az ő tapasztalataikra tudok hagyatkozni.

Volt, aki úgy jött a Cambridge középre, /Angliában akart tanulni/, hogy volt egy ECL-es 70%-os felsőfokúja és nem ment át.Sajnos.

Nem a kommunikáción vérzett el, hanem az írásbelin.

Azért is írtam neked ezeket, mert azt írtad, hogy nem csak a vizsga fontos, hanem használható nyelvtudást szeretnél.

Nem akarom megbántani senkinek az érzéseit vagy a tudásszintjét méltatni, de ma itthon egyetlen egy olyan akkreditált angol nyelvvizsga van /amiért pontot is kapsz/ és a valós nyelvtudást méri és az a Cambridge, szóval jól döntöttél.

Az unokaöcsém, akit az imént említettem, a TELC B után / 96%/ kiment egy évre Bristolba dolgozni /halasztott az egyetemen/ és azt mondta az első két hónapban vért izzadt.

Az más tészta, hogy most már jobban beszél, mint én.:o)Egy év kint mégis csak egy év.:o)

Szóval nem fikázni akartam senkit csak leírni a tapasztalataimat, ahogy kérted.

Egyébként azt kell mondjam, hogy a CAE sem tökéletes, ezzel a vizsgával kint kb 65-70%-ban fogod érteni az angolokat.De valóban nagyon erős vizsga.

Anno franciából és oroszból csináltam felsőfokút, de az Origós és Puskin Intézet által szervezett volt, és az angolra kellett messze a legtöbbet készülnöm, pedig nem beszéltem rosszul.

Vannak nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamaik, ezen a vizsgafeladat típusokat gyakoroltatják, de oda csak akkor érdemes menni, ha már valóban úgy érzed, hogy kész vagy a vizsgára, csak szeretnél biztosra menni.Egyrészt erőltetett a menet másrészt nem két forint.

De felkészítő nélkül is meg lehet csinálni.

Megnéztem a video-t, jót mosolyogtam rajta.:o)

De a szóbelin pont ilyen kedvességet tapasztalhatsz, úgyhogy ez talán megnyugtat.:o)

Én is furcsállom egy kicsit, hogy CAE-n voltak én kb középszintre saccolnám őket.:o)

Nekem is volt az elején egy kis beszélgetés bemelegítésként, tudod, mi a furcsa, hogy én nem párban voltam, hanem önállóan és nem egyetlen hölgy volt bent, érdekes

A nyelvtani szabályokat nem kell felmondanod referenciaszerűen.

Egy pofon egyszerű könyvet ajánlok a teljes nyelvtan feldolgozására.

Rimaszombati Károly: Angol nyelvtan 222 pontban.

Gyakorláshoz pedig a Huron’s Check Book 6000 vannak benne nagyon bagatell mondatok is, de nagyon nehezek is, felöleli a teljes nyelvtant és azonnal vissza tudod magad ellenőrizni.

A szókincsre valóban rámennek és elvárják a választékos fogalmazást.

Pl: nem „teherautó” hanem „haszongépjármű”, nem „a lehullott levelek” hanem a fák elhullajtott levelei” stb, stb, erre érdemes odafigyelni.

Amit ajánlok, hogy olvass, angolul, ha nem érted a szót vagy a kifejezést írd ki és tanuld meg.

Célszerű kicsit magasabb irodalmat kézbe venni, tehát nem True blood, mert annak elég korlátozott a szókincse.

Természetesen senki nem várja el tőled, hogy Shakespeare-t olvass, mert az nem fogod érteni, az teljesen már angol tudást feltételez..:o)


Illetve van egy könyv, az a címe, hogy a 3000 leggyakrabban használt angol szó, azt érdemes átfutni, a netről is le tudod sztm tölteni, az egy nagyon jó alap amire lehet építeni, de annak valszeg a 80%-a már nem fog gondot okozni neked.

A BBC-t ne hanyagold el, olvasgass a neten is minél többet angolul, ha lehet inkább vezető újságokat. Financial Times stb /nem csak üzleti része van/

Azért írtam, mindezt neked, hogy ne csapjon be egy nyelvvizsga, ha tényleg tudatosan ilyen módon készülsz, szerintem nem lehet baj a nyelvvizsgán, de ezek nem csak a vizsgára készítenek fel, hanem használható nyelvtudást biztosítanak a számodra, és a pontokon felül végül is ez a legfontosabb.

A szóbelire még készülhetsz az Exam Fright Killerből /nagyon hasznos/

Nagyon sok sikert kívánok neked, és van egy tanácsom, ne a vizsgának tanulj, hanem magadnak ez a legfontosabb.

Teljesen mindegy, hogy mi mit mondunk a lényeg az, hogy neked megalapozott nyelvtudásod legyen.:o)

2011. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meglett azóta a vizsga?
2013. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!