Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eltudok így helyezkedni,...

Eltudok így helyezkedni, érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Tanulok japánul, és ha minden jól megy meglesz a felsőfokú nyelvvizsgám belőle. Viszont érettségim nincs, csak OKJ-s szakmát (informatikus) kapok majd, de az, hogy informatikus legyek, csak a végső megoldás, ha a szövegfordítás nem jöhet szóba.. Szeretnék elhelyezkedni egy olyan helyen, ahol mondjuk mangákat, animéket, vagy más japán szövegeket fordíthatok le. Érettségi nélkül ér valamit a felsőfokú nyelvvizsga?

2013. júl. 31. 21:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

a nyelvtudás az mindig önállóan hasznosítható dolog is lehet szóval igen de mellékesen javaslom, hogy az érettségi kulcs az élethez

ha vért szarsz akkor is érettségizz le

2013. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

A japán nyelv, egzotikus és biztosan szép! Magyar embernek magyarul, viszont kötelező... lenne!

"El tudok így helyezkedni, érettségi nélkül?"

2013. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hány éves vagy, de ha nem akarsz visszamenni a suliba akkor legalább estin tedd le az érettségit. jó a nyelvtudás, meg az is hogy nem hétköznapi nyelven beszélj, de sok munkánál feltétel minimum az érettségi.
2013. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy 2. ezt úgy írtad, mintha te még nem gépeltél volna el valamit.... Most ilyen apróságba minek belekötni..? Majd ha komolyabb dolgokról van szó, mint egy internetre feltett kérdés, akkor jobban odafigyelek..
2013. júl. 31. 22:23
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de sokan japán fordítói végzettséggel versengenek a munkáért. Gondolod, hogy majd téged, 8 általánossal fognak alkalmazni fordításra.


A nyelvismeret nem jelenti azt, hogy fordító/tanár vagy.


Továbbá, életed végéig mangák fordításából akarsz megélni?


Kíváncsi volnék, hány éves vagy. :)

2013. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy 8 általánossal akarok elhelyezkedni, csak a suli ahol tanulok nem ad érettségit, csak OKJ-s szakmát, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e letenni.. De mivel úgy tűnik muszáj, ezért majd keresek egy sulit ahol estin letehetem az érettségit. Amúgy meg igen. Mangák fordításából szeretnék élni, ugyanis kiskorom óta rajongok értük. Ha valaki élvezi azt amit csinál, akkor az nem is számít munkának..:) Amúgy 17 vagyok és még van 1 évem a suliból, ezért szeretnék előre tervezni, hogy ballagás után ne a fejemet kapkodjam, hogy jézus .
2013. júl. 31. 23:05
 7/25 A kérdező kommentje:
*Jézusom mit csináljak. Bocsi csak hamarabb elküldte véletlenül.
2013. júl. 31. 23:06
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp szerezd meg az éresttégit.

Akár esti tagozaton is.

Csak egyszer kell túllenni rajta.

2013. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen még fiatal vagy, így simán megszerezhetnéd az érettségit, legalább estin.


Azt vettem észre, így olvasva a későbbi írásodat, hogy tudod Te, mit akarsz. És inkább társadalmi normák miatt kérdezed, és későbbi lehetőségek miatt, hogy életbevágó-e az az érettségi.


Én úgy gondolom, hogy aki japánul olyan magas szinten akar és képes is megtanulni, az az érettségit kirázza a kisujjából. Sőt, idegen nyelvnek választhatod esetleg a japán nyelvet is akár. :)


#5

2013. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

5-ös (bocs az OFF-ért)

japán fordítói végzettséggel versenyeznek az állásért??

Na ne viccelj már, mintha annyi japán profi lenne az országban. Összesen 2 embert ismerek aki tud japánul, abból egyik profi csak. Aki ezt a nyelvet tudja itt nálunk az ritka. Természetesen előny az érettségi..de ez annyira különleges tudás, hogy érettségi nélkül is fog találni munkát. De ezért legyen meg..sokat változhat a világ.

2013. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!