Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell helyesen kiejteni...

Hogyan kell helyesen kiejteni az alábbi francia szavakat?

Figyelt kérdés

brun és brune

(Hol és hogyan kell ejteni az 'n'-t, ill. hol tilos?)


la maison

(Az 's'-t z-nek vagy sz-nek kell ejteni?)


la voiture

(A 't'-t rendesen t-nek vagy ty-nek kell ejteni, esetleg mindkettőt használják?)


Tudom, hogy vannak hangos szótárak, de valahogy nem hallom ki igazán. Azért is írtam ki konkrét kérdést az egyes szavakhoz. Tehát NE linkeljetek hangos szótárt, mert az most rajtam nem segít... :(


Köszi szépen a válaszokat!


un és une


2013. aug. 1. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

brun/brune: bran mind a két esetben

la maison: la mezon

la voiture: la voätür

un: än

une: ün


(Azért írtam ezt az ä betűt, mert így tudom legjobban érzékeltetni, hogy nem teljes ajakkerekítéses á betűt használsz, hanem inkább kicsit zártabbat.

2013. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A franciában van az a néma -e végződés... ha nincs ott, nem ejted a végét, ha ott van, akkor az -e betűig ejted, tehát az -e-t már nem...

Viszont éneklésnél kiejtik! :)

2013. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem a brun/e-t véletlen írta el az előző

kb ua az ejtés, mint az un/e-nél

tehát hímnem kb brö(n), nőnem brün

2013. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Brun - bren (nem ilyen kemény az -e betű, mint ahogy előttem is írták, és utána az -n nazális, mint az "un - en"-nél is.

)

Brune, une - brün, ün.

La maison - lá mézon, a végén itt is nazális az -n.

La voiture - lá voátűr, nincs -ty ejtés.


A szóvégi -n betű mindig nazális, hacsak nincs utána magánhangzó, de akkor már nem "szóvégi"... (dans, en (an) etc.)

2013. aug. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor itt sem ty-be hajló lágy t-nek ejtik a 't' betűt?

Miért azt hallom ki, hogy nem rendes "t" hangot ejtenek, hanem lágyabbat, ami ty-be hajló?


[link]

2013. aug. 2. 06:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Még valamit:


Ha az -s betű két magánhangzó között van egy szóban, legtöbbször -z -nek ejtendő. Van néhány kivétel, de ezekkel most ne foglalkozz, ráérsz! (maison - mézon, besoin - bözoen, nasal-e - názál etc.)

Ha mássalhangzó van mellette - pl. -ss - akkor mindig -sz -nek ejtjük. (massacre - másszákr, vestiaire - vesztier, escalader - észkaladé etc.)

2013. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A "voiture" esetében nem lágy a -t betű.

Legtöbbször akkor lágyul, ha -i betű jön utána, pl. az előbb említett "vestiaire"-nél, amit valóban "vesztyier"-nek nek ejtünk.

2013. aug. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meghallgattam a linket, amit adtál.


A franciáknak - különösen egyes vidékeken - tényleg van egy olyan tendenciájuk, hogy egy -h betűt ejtenek a -t után, de ez nem általános, és nem is mérvadó... A "voiture" -th ejtése nem lágyít, mint ahogy pl. a "candidature" vagy a "conducteur"-é sem -th, még ha néha annak ejtik is...

2013. aug. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Julianna, tudom, hogy Te vagy itt az egyik legjobb franciás, és nem kötözködni akarok, de többször leírtad, hogy "az n nazális". Az n definíció szerint mindig nazális (alveoláris), szerintem pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy a fenti esetekben a magánhangzó lesz nazális az n előtt, nem?
2013. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy persze... Száz százalékig igazad van!

Ördög tudja, miért írom mindig ezt a hülyeséget...


[link]


Ezentúl jobban oda kell figyelnem, hogy mit írok!

Köszönöm, az építő kritikát soha nem veszem kötekedésnek.


Kérdező, bocsánat az offért!

2013. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!