Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell helyesen kiejteni...

Hogyan kell helyesen kiejteni az alábbi francia szavakat?

Figyelt kérdés

brun és brune

(Hol és hogyan kell ejteni az 'n'-t, ill. hol tilos?)


la maison

(Az 's'-t z-nek vagy sz-nek kell ejteni?)


la voiture

(A 't'-t rendesen t-nek vagy ty-nek kell ejteni, esetleg mindkettőt használják?)


Tudom, hogy vannak hangos szótárak, de valahogy nem hallom ki igazán. Azért is írtam ki konkrét kérdést az egyes szavakhoz. Tehát NE linkeljetek hangos szótárt, mert az most rajtam nem segít... :(


Köszi szépen a válaszokat!


un és une


2013. aug. 1. 17:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tekintem OFF-nak az előző hozzászólást. Ugyanis értelmes eszmecsere és a témához is kapcsolódik. :)


Julianna! Te franciatanár vagy, vagy "csak" jól beszéled a nyelvet? (Remélem, nem érthető félre a "csak" szó, ahogy most írtam.)

2013. aug. 3. 09:39
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem vagyok franciatanár, és sok érdemem nincs is, ugyanis több évtizede élek Franciaországban, ahol vagy húsz éve a fordítók gyönyörű "mesterségét" folytatom...

Egész családom itt van - és volt - réges-régen, mi is hozzájuk jöttünk ki anno. Francia férfihoz mentem feleségül, mint ahogy ennek a családnak a többi nőtagja is. Így alakult.

Szerencsém van viszont abban, hogy csaknem minden évben el tudunk jönni Magyarországra, ahol megőriztam régi baráti körömet és egyetemi kapcsolataimat, így nincs olyan veszély, hogy "elfelejtsem" - mint ahogy azt oly sokan szeretnék elhitetni itt - anyanyelvemet, ami a magyar volt, és az is marad míg élek.

2013. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!