Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet angol hivatalos...

Hogyan lehet angol hivatalos levélben, szépen megkérdezni azt, hogy mennyi lesz a fizetés és mennyi a munkaórák száma, közvetett kérdésekkel?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

'Would you/Could you kindly detail terms and conditions, ie. working hours of the job?'

A fizetesre szerintem ne kerdezz ra. Ha nem irtak bele a leirasba, akkor harom eset lehetseges:

1. a fizetes teljesitmenyfuggo (pl sales-es allasok)

2. a jelentkezok tapasztalat es egyeb krteriumok fuggvenyeben fogjak megallapitani es megmondani, ha felajanljak neked az allast

3. az interjunk ra fognak kerdezni a fizetesigenyedre (ez is egy szempont a valogatasnal)


Ha a 3-as pont jon be, akkor azt mondom, kerj tobbet, mint amennyit az elozo helyeden kaptal, de ne a maximumot, amit hasonlo pozicioert lehet kapni.

Ez egy jo taktika.


Milyen allasrol van szo egyebkent, ha nem vagyok indiszkret?

2013. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De engem érdekelne a mondat, a nyelvvizsgán biztos meg kell kérdezni, segítenél?
2013. aug. 2. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!