Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvtanulás - mit...

Francia nyelvtanulás - mit ajánlanátok? Nyelvvizsgára készülés Debrecenben.

Figyelt kérdés

Már gimnáziumban is tanultam 4 évig franciát, de nem igazán haladtunk, amit eddig tudok, azt nagyjából magamtól tanultam.

Szerintetek melyik könyv lenne a legmegfelelőbb?

A hanganyagot meg tudom valahonnan szerezni hozzájuk?


Esetleg tanult valaki közületek a connexions című könyvből? Ha igen, akkor mennyire találta jónak?


A Debreceni Egyetemen nem tudjátok, hogy mikor indulnak nyelvtanfolyamok és mennyire jók? És azt, hogy mikor vannak az órák?


És még egy kérdés: szerintetek melyik a legkönnyebb nyelvvizsga?


Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2013. aug. 4. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem évkezdéskor érdeklődd meg az illetékesektől. Akár telefonon is érdeklődhetsz a francia tanszéken. Ha pedig az neked nem megfelelő akkor még mindig mehetsz nyelvtanfolyamra akárhova.
2013. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Általános nyelvi képzést nappali és levelező tagozaton alap-, közép- és felsőfokon angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz és latin nyelvből, míg szaknyelvi képzést mindhárom szinten nappali tagozaton angol, német, francia, orosz és latin nyelvből indít. A szakfordító képzés célja a hallgatók számára magas szintű nyelvtudás és fordítási készség elsajátításának biztosítása. A DE Idegennyelvi Központ a fenti nyelvi képzésformákat a centrumokhoz és karokhoz rendelt szakcsoportjain keresztül valósítja meg."


"A DE Idegennyelvi Központ a nyelvvizsgára való felkészülést a tanrendi órák mellett az Idegennyelvi Központ épületében található Study Centre-ben, a Fun Class foglalkozásokon és a vizsgaidőszakokban indított térítésmentes nyelvtanfolyamaival is segíti. A vizsgaidőszakokban szervezett térítésmentes nyelvtanfolyamokat azoknak a hallgatóknak indítja, akik nyelvi képzésüket az adott félévben megkezdték és azt a félévet követő vizsgaidőszakban is folytatni szeretnék."


Az a baj, hogy eléggé szétszórva vannak az információk, ez régebbi info, a múltkor meg nem is tudom hol láttam, talán a HSZK oldalán frissebb leírást. De az a legbiztosabb ha megkérdezed mondjuk a saját karodon először (ne diáktárstól, hanem illetékestől kérdezz)

2013. aug. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja meg még az jutott eszembe hogy erről biztos lesznek hírek akár fb oldalon, ha aktuális lesz, de ha nem akkor órafelvételnél szokott lenni lehetőség bejelölni egyben a nyelvet is; de persze jobb az ha utána is kérdezel személyesen.
2013. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2013. aug. 13. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!