Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek az ANGOL...

Mit jelentenek ezek az ANGOL szavak?

Figyelt kérdés

SZiasztok! Lenne 1-2 nyelvtani problemam az angollal.

1 eve amerika koltoztem es sajnos problemaim vannak a kovetkezo angol nyelvtani szavakkal

- Has

- Does

- Gets

- Got

SZoval ezek azok amiket nem tudom mikor es hogy hasznaljunk.. Sajnos. Amit nem ertek ugyancsak mikor "nyelvtaniasan" fogalmaznak az mikor ijeneket mondanak pl hogy az az X szot akkor hasznaljk mikor az igekoto meg nemtudom mijen nevmasoknak a ....

Ha valaki tudja legyszi magyarazza el egyszeruen, esetleg peldakkal nagyon nagyon megkoszonnem kulfoldon elek de itt nincs magyar tanar vagy hasonlo aki elmagyarazna interneten sem talalok ezekre igazan megfelo valaszokat KERLEK SEGIIIITS PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2013. aug. 5. 03:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az angollal vannak "IJEN" problémáid...
2013. aug. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Okke legyel mar okos.. Nem ez volt a kerdes..
2013. aug. 5. 04:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Has -> a have ige E/3 alakja.


1, Jelentheti egyszerűen azt, hogy valakinek van valamije. He has a cat. Van egy macskája.

2, Jelentheti a Present Perfect múltidő segédigéjét. (I have'nt been to Paris - még sosem voltam Párizsban)

3, Kifejezhet kellést, szükségszerűséget.


Does - a do ige E/3 alakja.


1, Jelentheti önmagában a csinálni, tenni igét. He usually does the homework. Általában megcsinálja a házit.


2, Leggyakrabban kérdéseknél fordul elő. Ha valamit megkérdezel Present Simple-ben, és ez e/3-ban van, akkor ezzel kezdődik a mondat.


Does he like spaghetti. (Szereti a spagettit?)

2013. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akinek alapvetően hiányos a nyelvészeti ismerete, és a helyesírása is hagy némi kívánnivalót maga után, annak először saját anyanyelvén kellene rendbe tenni a fogalmakat, stb.


Anélkül igen nehéz idegen nyelvet tanulni.

2013. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
SZia 2. hozzaszolo! koszi szepen a reszletes leirast sokat segitettel! A tobbi hozzaszolohoz pedig csak annyit hogy nem vagyok buta csak igaz a nyelvtannal vannak problemaim mivel olasz vagyok, es magyarul 7 evig tanultam szeritem annyira nem rossz azert. De mar megtanultam magyarorszagon valamit, az pedig az hogy mindenki nagyon OKOS! A 2. hozzaszolohoz pedig csak hogy koszi szepen, akadnak meg nem csak nagyokos emberek !!!!
2013. aug. 6. 03:09
 6/6 anonim ***** válasza:

És persze teljesen logikus, ha olasz lenne az anyanyelved akkor egy magyar nyelvű fórumon próbálj angolul tanulni.


Nyilván.


Te magyar vagy. És had ne mondjam kik szerették régebben olasznak hazudni magukat...

2013. aug. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!