Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiejtés szempontjából melyik...

Kiejtés szempontjából melyik nyelv "könnyebb" egy magyar anyanyelvű számára: francia, olasz, spanyol? Mi a sorrend - legkönnyebbtől a legnehezebbig?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgára (középfok) van szükségem 1-1,5 éven belül.

Angolul felsőfokon beszélek, aktívan használom is.


Franciából részt vettem egy tanfolyamon, ahol A2-es szintig jutottam, de ez inkább az írásbeli rész.

Szóbeli része gyalázatos, nehéz számomra a kiejtés és a hallás utáni értés. Érdekel(t) a francia nyelv és kultúra, de így, hogy ennyire nem megy a szóbeli, nem tudom, volna-e értelme erőltetni, kudarcélményeket gyűjtve.


Ezért gondoltam, hogy megpróbálnék egy másik újlatin nyelvet, hiszen a nyelvtanuk hasonló, és csak remélem, hogy valamelyik kiejtése könnyebb.


Franciából már ott tartok, hogy kezdem nem szeretni.


Így ha a másik két nyelv kiejtése könnyebb, akkor vizsga miatt azt tanulnám, és majd azután térnék vissza a franciára. Akkorra talán "lehiggadnék" a kiejtés utáni kudarcélmények miatt.



2013. aug. 6. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én olaszt tanulok, szerintem nagyon könnyű a kiejtése. csak pár kiejtési szabály van, amire amúgy is ráérzel egy kis idő után. :)
2013. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a spanyol és az olasz kb. ugyanolyan, a francia viszont (számomra) nehéznek tűnik.

Amúgy csak spanyolul beszélek ezek közül, és az olaszt megértem.

2013. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Beigazolódni látszik a sejtésem: a három közül a legnehezebbet fogtam ki...


A másik két nyelvhez ajánlanátok pl. a Kreatív nyelvtanulás csomagot? Az talán beszédközpontú is, ahogy mondták. A nyelvtant pedig majd ki lehet még egészíteni.


Nekem a szóbeli rész kérdéses, a nyelvtan az általában sokkal könnyebb számomra.


Várok még tapasztalatokat, véleményeket! :)

2013. aug. 6. 12:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindhárom könnyű, de ha sorrendebe kellene rakni őket, akkor Olasz, Francia, Spanyol
2013. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A francia könnyebb a spanyolnál, kiejtés tekintetében?
2013. aug. 6. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, van kb 10 kiejtési szabály az íráshoz képest, aztán az R, meg a nazális hangok aztán kész.

A spnyolban meg a pösze sz, persze itt meg az írás könnyebb, viszont valahogy nehezebb folyamatosan beszélni.

2013. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem az olasz a legkönnyebb, tanulom is és semmi nehézséget nem okoz a kiejtés. spanyolt is szoktam tanulgatni, az sem okoz gondot számomra. viszont a francia....nekem nagyon bonyolult.
2013. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Franciául felsőfokon beszélek, spanyolból középfokúm van, de már elfelejtettem beszélni (nem használtam). Olaszt is tanultam, abból gyenge alapfokon voltam. Szóval jól össze tudom hasonlítani a három nyelvet, és biztos állíthatom, hogy a francia kiejtés messze a legnehezebb!!! Amikor már olyan szinten vagy, hogy simán összeraksz önálló mondatokat, a franciák még akkor sem értik vagy félreértik, amit mondasz... (Folyamatosan volt alkalmam ezt tapasztalni, mert nyelvi környezetben tanultam meg.) Szóval ne keseredj el a kudarc miatt!

Az én véleményem szerint az olasz a legkönnyebb. Igaz, azt soha nem volt alkalmam olaszokkal gyakorolni, így csak a tanárral tesztelhettem a kiejtésemet. A spanyollal is sikerélményeim voltak, 1 hónap alatt nyelvi környezetben szinte nulláról eljutottam oda, hogy egyszerű beszélgetéseket folytattam a helybeliekkel, és mindig dicsérték a kiejtésemet! Tehát arról is azt tudom mondani, hogy nem olyan nehéz!

Hajrá és fel a fejjel! ;)

2013. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!