Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a következő mondat?...

Mit jelent a következő mondat? Our problem: Mom, who is now 77, still draws a salary form us above and beyond the payment for the business. Her workload has lessened greatly, as it should.

Figyelt kérdés
pl. a draws a salary-t sem értem.
2013. aug. 7. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

draw a salary-fizetést kap (sz.sz."húz")

segítek a többiben is ha leírod h mi nem világos

ez amúgy honnan van? vmi feladat? a fejem tenném rá h vki egyszer már kérdezte itt ugyanezt (még régebben)

2013. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

és vagy elgépelted v hibás az eredeti

nem form us hanem from us, különben nem csoda ha nem érted

2013. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak megpróbálom lefordítani, ha valami rossz javíts. Egyébként az Effortless Englishből van. Szóval

Mom, who is now 77, still draws a salary from us above and beyond the payment for the business. Her workload has lessened greatly, as it should.

Az anyukám, aki 77 éves most, még mindig kap fizetést tőlünk ........ az üzletért. A munkabírása jelentősen csökkent, ahogy kellene.


Másodiknak: from us, elgépeltem.

2013. aug. 7. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

én vagyok az első és a második és most már a harmadik is :DD


Az anyukám, aki 77 éves most, még mindig kap fizetést tőlünk TÚL AZON (over+beyond) amit az üzletrészért kap. (úgy emlékszem az volt a lényeg h kivásárolták a mamit)

Jóval kevesebbet dolgozik (itt a workload semmiképp nem munkabírást, hanem "munkaterhet" jelent), és ez rendben is van így. (as it should->ahogyan elvárható)

vili?


Másodiknak: from us, elgépeltem.

2013. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

-Igen vili, és köszi, de lenne még egy kérdésem.

Honnan kellene ezt tudnom? pl. Jóval kevesebbet dolgozik vagy pl ezt: és ez rendben is van így.

vagy pl. ez: "as it should->ahogyan elvárható" nincs is a szótárban.


Te honnan tudod?

2013. aug. 7. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:

az "it" ugye a workloadra vonatkozik

"as it should"->as it should lessen

vagyis csökkent ahogy csökkennie kellett/kellene, más szóval ahogy elvárható

a másik kérdésre csak azt tudom válaszolni h sok-sok "gyakorlás"...(nekem ez a munkámból is adódik)

2013. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt.. Itt van az egész szöveg fordítással, én nagyjából jónak találtam :) egyébként a kérdést is én tettem fel :D
2013. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!