Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már volt közép-vagy...

Aki már volt közép-vagy felsőfokú angol nyelvvizsgán! Hogy zajlott? Milyen témakörök voltak? És meddig tanultad a nyelvet mire eljutottál a nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem a hónapok, évek számítana, hanem inkább a befektetett órák.


Általában a legjobb ha minden témakörről folyamatosan, kevés hibával, adott szókincsen tudsz beszélni. ÉS vannak saját ismereteid és véleményed.

2013. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem csak pozitív ingerek értek. Rájöttem, hogy tényleg nem azért vannak ott azok a bizonyos vizsgáztatók(szóbelin), hogy megbuktassanak, éppen ellenkezőleg, nagyon segítőkészek, és korrektek voltak. A témakörök általában eltérőek különböző vizsgatípusoknál, nekem szóbelin 3 szituációs gyakorlat volt(pl. elromlott valami, panaszt kell emelni, vissza kérni az árát, vagy kicseréltetni), voltak bemelegítő kérdések(honnan jöttél, mit tanulsz, mit dolgozol, hova jársz szórakozni, mik a terveid az adott nyelvvel ill. hány éve tanulod stb.), volt egy feladat, ahol a másik vizsgázóval egyetértésre kellett jutni egy bizonyos témában, és volt egy történetmesélés képek alapján(múltidőben). Ez az euroexam angol szóbeli nyelvvizsgájának felépítése.


Jó ha tudsz beszélni mondjuk a családról, munkáról, közlekedésről, sportokról, táplálkozásról, szórakozásról, tanulmányokról stb. Nem muszáj minden témában nyelvszakértőnek lenni, a lényeg, hogy szinte bármiről, egy alap szinten el tudj beszélgetni(bár a felsőfokú nyelvvizsgánál azért kicsit tágabb körű tudásra lesz szükséged)


Remélem tudtam segíteni, szép napot!

2013. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!